Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Ubezpieczenie samochodu sportowego – jak się za to zabrać?

Wielu z nas o nim marzy, chociaż nie każdego stać. Samochód sportowy to maszyna, którą wielu kierowców chętnie przygarnęłoby do swojego garażu, szczególnie jeżeli jesteśmy fanami pięknego brzmienia, niesamowitych osiągów i niecodziennego designu. Jeżeli jednak przychodzi pora na ubezpieczenie takiego auta, musimy liczyć się z tym, że nie każdy ubezpieczyciel będzie chciał sprzedać nam polisę. Jak zatem znaleźć tego najlepszego, ubezpieczyć samochód i jeszcze za to nie przepłacić?

Krok 1: zdecyduj się na rodzaj ubezpieczenia

Jeżeli jesteś właścicielem auta sportowego – gratulujemy. Jednak musisz być świadom tego, że ze względu na cenę samej maszyny – a także części zamiennych do niej – ubezpieczenie nie będzie należało do najtańszych. W przypadku samochodów o dużej mocy powinno się także wybierać rozszerzoną polisę: nie tylko OC, ale pakiet OC+AC+NNW, który najlepiej zabezpieczy twoje mienie przed nieszczęśliwymi sytuacjami. Gdy już zdecydujesz się, jaki rodzaj ubezpieczenia cię interesuje oraz jaki masz na to budżet, kolejnym etapem będzie znalezienie towarzystwa ubezpieczeniowego, które oferuje polisy dla danej marki samochodów.

Krok 2: znajdź ubezpieczyciela z pomocą kalkulatora OC

Ubezpieczając auto sportowe musisz liczyć się z tym, że nie każdy będzie chciał sprzedać ci polisę. Dlatego, aby oszczędzić swój czas, warto skorzystać ze strony agregującej wszystkie oferty i ubezpieczycieli. Kalkulator OC (kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl) to proste narzędzie, które przedstawi ci wszystkie dostępne propozycje ubezpieczeń, wraz z ceną i bardziej szczegółowymi warunkami. Wystarczy, że poświęcisz kilka minut i jak najdokładniej wypełnisz kwestionariusz, a kalkulator wykona resztę pracy za ciebie. Jest to o wiele skuteczniejsza metoda, niż dzwonienie do towarzystw ubezpieczeniowych, a przy okazji znacznie redukuje ilość czasu, jaką potrzebujesz na znalezienie polisy.

Krok 3: przeczytaj, zanim podpiszesz

Gdy już wybierzesz interesującą ofertę, nie postępuj pochopnie ani z przesadnym pośpiechem. Zanim podpiszesz umowę przeczytaj dokładnie zarówno sam dokument, jak i inne informacje dotyczące kupowanej polisy. Szczególnie ważne jest zapoznanie się z warunkami i sytuacjami, w przypadku których otrzymasz pieniądze, lub gdy nie zostaną one wypłacone. Dopiero gdy masz absolutną pewność, że rozumiesz i zgadzasz się na treść wszystkich dokumentów opisujących ubezpieczenie auta, sfinalizuj zakup i ciesz się ubezpieczeniem na atrakcyjnych warunkach.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Katarzyna
Katarzyna
2 lat temu

W przypadku OC jest tak, że ubezpieczyciel nie może odmówić ubezpieczenia jakiegokolwiek auta. Może jedynie wprowadzić ograniczenia, że danego typu samochodów nie ubezpiecza online.
Katarzyna
ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea