Wydarzenia Cieszyn

Strażnicy w Cieszynie na dwóch kółkach. Na dodatek – elektrycznych

Fot. z archiwum SM w Cieszynie

Dziś na ulice nadolziańskiego grodu wyjechał po raz pierwszy patrol rowerowy Straży Miejskiej w Cieszynie. Strażnicy mają do dyspozycji jednoślady ze wspomaganiem elektrycznym, które zostały zakupione z budżetu miasta.

Władze Cieszyna mają nadzieję, że duża mobilność patroli na dwóch kółkach będzie dobrym uzupełnieniem tych zmotoryzowanych i pieszych, podczas których mundurowi wykonują swoje codzienne czynności służbowe. Na to liczy również Jacek Bąk, komendant Straży Miejskiej w Cieszynie. – Patrole rowerowe są jednym z tych pomysłów, które mamy nadzieję sprawdzą się w naszym mieście. Wierzymy, że będą przychylnie oceniane oraz przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i turystów – mówi Jacek Bąk.

Z zakupu rowerów elektrycznych dla strażników miejskich zadowolona jest burmistrz, Gabriela Staszkiewicz. – Cieszę się, że na ulice Cieszyna wyjechał patrol rowerowy. Specyfika ukształtowania terenu w mieście wymagała zakupu rowerów elektrycznych, tym samym cieszyńska straż miejska dołączyła do grona służb, które korzystają z tego rozwiązania. Rowery te pozwolą szybciej przemieszczać się po wszystkich częściach naszego miasta – twierdzi Gabriela Staszkiewicz.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
stela
stela
1 rok temu

Może wiślańscy strażnicy zostali by wyposażeni w rowery.wtedy było by ich widać na ulicach i widzieli by jak kierowcy lamią przepisy ruchu drogowego parkując na chodnikach,zakazach,skrzyżowaniach czy trawnikach.Teraz mają wymówkę,ze jest korek i nie mogą dojechać na interwencje,rower by rozwiązał problem.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

staszkiewitz a kiedy odrzutowe rolki?

Jurek
Jurek
1 rok temu

Długie spodnie latem…i koszule wyjściowe zamiast polo.widać że komendant jest realistą i dba o podwładnych.powinni go ubrać w to i tydzień po 7,5godziny ma jeździć na około rynku jak chomik w klatce

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Jak rozumiem zakup został sfinansowany z prywatnych środków burMISTRZYNI staszkiewitz?

Dawid
Dawid
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

Z jakich prywatnych? Oczywiście że z budżetu miasta.