Cieszyn Kultura i rozrywka

Strumień: Bezpłatny kurs komputerowy dla seniorów

Rusza rekrutacja na darmowe szkolenia online z obsługi laptopów, tabletów i smartfonów dla seniorów powyżej 65 roku życia mieszkających na terenie gminy Strumień. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo seniorów wszystkie zajęcia odbędą się w formie zdalnej.

Maksymalnie 10-osobowe grupy uczyć się będą obsługi laptopów, tabletów, czy smartfonów, zdobywając umiejętności poruszania się w Internecie. Dzięki temu zyskają dostęp do usług, informacji i mediów społecznościowych. Seniorzy podczas szkoleń dowiedzą się m.in. tego jak korzystać z e-recept, jak bezpiecznie i wygodnie płacić rachunki, czy dokonywać zakupów przez Internet z dostawą do domu. Studenci Śląskiej Akademii Senior@ poznają dokładnie także nowe aplikacje (np. Messengera i WhatsAppa), które mogą ułatwić im kontakt z rodziną. Szkolenia poprowadzą specjaliści wyszkoleni szczególnie w pracy z osobami starszymi.
Kto może wziąć udział w zdalnych lekcjach?
• osoby, które ukończyły 65 rok życia,
• zamieszkujące na terenie gminy Strumień,
• posiadające dostęp do sprzętu umożliwiającego realizacje szkoleń zdalnych (komputer lub tablet).

Zainteresowane osoby powinny wypełnić stosowne dokumenty dostępne m.in. w biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Strumieniu. Rekrutacja potrwa do 17 lipca. szczegółowe informacje dostępne są również pod numerem tel.  33 8570 182 lub 781 727 772

google_news