Cieszyn Kultura i rozrywka

Strumień i “Bestwinki” w Budatinie

Fot, UM Strumień

Tradycyjnie na Zamku w Budatinie odbyły się Dni Polskiej Kultury. W piątej już odsłonie obchodów wzięła udział także burmistrz Strumienia Anna Grygierek. Strumień na stałe bowiem współpracuje z województwem żilińskim.

W tym roku tematem przewodnim całej uroczystości były polskie tradycje kulinarne, dziedzictwo kulturowe oraz atrakcje turystyczne, które zaprezentowane zostały przez powiat bielski wspólnie z KGW z Bestwiny „Bestwinki”.  W uroczystości wzięli udział: Anna Grygierek, burmistrz Strumienia, Stanisław Kargul Konsul Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Bratysławie, Peter Fiabane, burmistrz Miasta Żylina, Monika Olech, zastępca dyrektora Polskiego Instytutu w Bratysławie,  Michał Jurecky dyrektor Powaskiego Muzeum w Budatinie, Katarzyna Bielik prezes Stowarzyszenia Obywatelskiego POLONUS w Żilinie.

Warto wspomnieć, że w roku 2019 członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Strumień reprezentowały gminę w III obchodach Dni Polskiej Kultury w Żilinie, gdzie tematem przewodnim były stare i nowe obrzędy wielkanocne.

Gmina Strumień wspólnie z województwem żilińskim. Dzięki temu zrealizowano dwa duże projekty w ramach których po naszej stronie powstała m.in. Galeria pod Ratuszem w Strumieniu, nowoczesna sala multimedialna w Ratuszu w Strumieniu a także odnowiona została elewacja Ratusza.

 

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy
Jerzy
12 dni temu

Bestwinianki … proszę poprawić nazwę KGW z Bestwiny