E-edukacja Cieszyn

Strumień: Kolejne laptopy dla uczniów

Fot. Pixabay

W czerwcu gmina Strumień złożyła kolejny projekt grantowy “Zdalna szkoła+” i zdobyła dofinansowanie w wysokości 54 900 zł. To bezzwrotna dotacja dzięki której do gminnych szkół trafią kolejne laptopy.

Jest to kontynuacja poprzedniego programu dofinansowania sprzętu dla uczniów. Tym razem kwota dofinansowania zależna była od liczby rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie gminy i korzystających z gminnego wsparcia. Dzięki dotacji minimum 18 laptopów wraz z oprogramowaniem trafi do uczniów szkół w Bąkowie, Drogomyślu i Pruchnej. Sprzęt wykorzystywany będzie do zdalnych lekcji. W ramach programu większość komputerów otrzymają rodziny wielodzietne z terenu gminy. Sprzęt zostanie rozdysponowany przez dyrekcję szkół w oparciu o przeprowadzoną wcześniej diagnozę sytuacji uczniów. Obecnie trwa procedura wyłaniania firmy dostarczającej laptopy. – Zdalne nauczanie to wyzwanie dla nauczycieli, ale przede wszystkim dla uczniów i rodziców. Wiemy, że szczególnie w wielodzietnych rodzinach sprzętu brakuje i to one są w największej potrzebie. Stąd decyzja, że większość laptopów zostanie przeznaczonych właśnie dla takich rodzin. Po zakończeniu epidemii kupione za pieniądze ze “Zdalnej szkoły” i “Zdalnej szkoły +” komputery wrócą do szkół i tam będą wykorzystywane przez uczniów – mówi Anna Grygierek, burmistrz Strumienia.

Do uczniów z gminy Strumień trafiło już wcześniej 28 laptopów i 20 komputerów stacjonarnych o wartości 120 tys. zł. Z czego 70 tysięcy zł pozyskano w pierwszej edycji programu Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna Szkoła”, a 50 tysięcy zł samorząd wyłożył z własnego budżetu.