Wydarzenia Cieszyn

Strumień: Posprzątali swoje miejscowości

Po raz kolejny mieszkańcy gminy Strumień zabrali się za porządki. Pretekstem do zadbania o okolicę był Światowy Dzień Ziemi.

W wiosenne porządki zaangażowały się wszystkie szkoły w gminie. Zorganizowane akcje sprzątania przeprowadziły ponadto społeczności Bąkowa, Drogomyśla i Zbytkowa. Była to okazja nie tylko do zebrania śmieci, ale też integracji.

Inicjatorami, a zarazem koordynatorami działań porządkowych były Ochotnicze Straże Pożarne, Kluby Sportowe, Sołtysi, Rady Sołeckie, placówki oświatowe oraz Koła Gospodyń Wiejskich.

– Mieszkańcy gminy Strumień po raz kolejny pokazali, że nie jest im obojętny los planety. Cieszę się, że w akcje sprzątania włącza się tak dużo osób. Dziękuję i gratuluję pomysłodawcom, organizatorom i uczestnikom wszystkich akcji – mówi burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

A już 7 maja odbędzie się coroczna akcja sprzątania Pruchnej. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć organizatorzy zapraszają na godz. 9.00 przy OSP Pruchna.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dziwny opis
dziwny opis
3 miesięcy temu

OSP nie są od sprzątania, jakże mogły być koordynatorami skoro tak dużo podmiotów – rola sołtysów, o organizatorze nie ma nic a wypowiada się pani wójt o organizatorach, nie jest to wielki pomysł, sprzątają w koło.