Cieszyn Kultura i rozrywka

Strumień: Zawsze warto skoczyć na wystawę. Listopad w galerii jest niezwykle ciekawy

Listopad w Galerii pod Ratuszem w Strumieniu stał się miesiącem ciekawych spotkań. Nie od dziś wiadomo, że strumieńska Galeria to miejsce tętniące życiem. Odbywają się tutaj różnego rodzaju spotkania i wydarzenia kulturalne. To przestrzeń, w której artyści, twórcy mają okazję zaprezentować innym swój talent, pasję.

Początkiem miesiąca w galerii odbył się wieczorek poetycki promujący tomik poezji „Z rozkazu serca” Pani Heleny Szefer. Spotkanie pozwoliło na bliższe zapoznanie się z autorką i zrozumienie inspiracji oraz uczuć, które towarzyszyły jej podczas tworzenia. Wszyscy mogliśmy się zagłębić w świat emocji, refleksji i pięknych słów. Ta promocja była doskonałą okazją do przekonania się, że poezja wciąż ma wiele do zaoferowania i potrafi dotknąć serca każdego czytelnika. Tomik poezji Pani Heleny Szefer można nabyć w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu w godzinach pracy.

Kolejnym wydarzeniem w strumieńskiej galerii było oficjalne otwarcie wystawy przygotowanej przez Amatorską Grupę Twórczą „Strumień” pn. „Plenerowe inspiracje”. Wystawa prezentuje prace z plenerów i warsztatów twórczych grupy w 2023 roku. Swoje prace zaprezentowali: Maria Michalczyk, Teresa Pryczek, Mariola Markowiak, Dominika Markowiak, Zenobia Wrońska, Andrzej Błoński, Danuta Danis- Juda, Bronisława Szczypka, Maria Piech, Sylwia Gabryś, Bernadeta Krawiec, Ilona Gatnarczyk. Zachęcamy wszystkich chętnych do obejrzenia wystawy, jest ona czynna od 26.10. do 29.12.2023 r. w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Strumieniu.

Już dzisiaj zapraszamy także na wieczór poetycki „Pamiętajmy o tych, którzy odeszli”, poświęcony pamięci nieżyjących Członków Amatorskiej Grupy Twórczej „Strumień’. Wieczór poetycki odbędzie się 22.11.2023 r. o godz. 17:00 w Galerii pod Ratuszem w Strumieniu.

 

google_news