Wydarzenia Cieszyn

Nowoczesny sprzęt dla OSP w Brennej Leśnicy. Strażacy i nie tylko sporo zyskali

W sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna oddano nowoczesny sprzęt strażacki dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Brennej Leśnicy.

I tak strażacy zyskali m.in. zestaw ratownictwa medycznego, pilarkę, ubrania bojowa czy butle kompozytowe. Zakupiony sprzęt pozwoli zwiększyć możliwości strażaków ratowników oraz umożliwi im prowadzenia działań związanych z udzielaniem pierwszej pomocy.

Uroczystego przekazania zakupionego sprzętu dokonał wójt gminy Jerzy Pilch. Zakup był możliwy dzięki środkom finansowym przekazanym z Ministerstwa Sprawiedliwości z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

Fot. UG Brenna

Fot. UG Brenna

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
16 dni temu

Dla mnie jest wszystko w porządku, OSP na wsi to siła przewodnia i słusznie, że biorą bo się należy. A z jakiego funduszu? – za mała głowa. Przyszło trzech do brania bo 1 by nie uniósł, znowu dla mnie jasne. Gdyby ktoś przyjechał z Ministerstwa Sprawiedliwości albo Sejmiku to też bym się nie zdziwiła, i nie dziwię się że nie ma bo już po kampanii wyborczej do parlamentu a przed do samorządu – wszystko jasne.

tak nie rozumiem
tak nie rozumiem
16 dni temu

Czyli sytuacja jest przedziwna: wójt pyta się jakie są potrzeby w OSP, dostaje pieniądze z dziwnego funduszu (postpenitencjonarność ma tutaj zastosowanie?), kupuje sprzęt dla OSP i organizuje szopkę z przekazaniem sprzętu włączając w to media. Szkoda, że nie było przy przekazaniu przewodniczącego Rady Gminy.

nie wiadomo
nie wiadomo
17 dni temu

Rozumiem, że ta nieznana wysokość środków z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitercjarnej otrzymał Urząd Gminy. OSP w Brennej Leśnicy jest jednostką organizacyjną pomocniczą gminy, którą prowadzi wójt. Po co jest organizowany ten cyrk z przekazaniem?

nie wiadomo
nie wiadomo
17 dni temu
Reply to  nie wiadomo

przepraszam, OSP jest stowarzyszeniem, które może robić zakupy samodzielnie, można przekazać pieniądze (?).

nie wiadomo
nie wiadomo
17 dni temu

Kto strażakom zakupił sprzęt? Jaka to wartość?