Wydarzenia Cieszyn

Nowoczesny sprzęt dla OSP w Brennej Leśnicy. Strażacy i nie tylko sporo zyskali

W sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna oddano nowoczesny sprzęt strażacki dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Brennej Leśnicy.

I tak strażacy zyskali m.in. zestaw ratownictwa medycznego, pilarkę, ubrania bojowa czy butle kompozytowe. Zakupiony sprzęt pozwoli zwiększyć możliwości strażaków ratowników oraz umożliwi im prowadzenia działań związanych z udzielaniem pierwszej pomocy.

Uroczystego przekazania zakupionego sprzętu dokonał wójt gminy Jerzy Pilch. Zakup był możliwy dzięki środkom finansowym przekazanym z Ministerstwa Sprawiedliwości z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

Fot. UG Brenna

Fot. UG Brenna

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
7 miesięcy temu

Dla mnie jest wszystko w porządku, OSP na wsi to siła przewodnia i słusznie, że biorą bo się należy. A z jakiego funduszu? – za mała głowa. Przyszło trzech do brania bo 1 by nie uniósł, znowu dla mnie jasne. Gdyby ktoś przyjechał z Ministerstwa Sprawiedliwości albo Sejmiku to też bym się nie zdziwiła, i nie dziwię się że nie ma bo już po kampanii wyborczej do parlamentu a przed do samorządu – wszystko jasne.

tak nie rozumiem
tak nie rozumiem
7 miesięcy temu

Czyli sytuacja jest przedziwna: wójt pyta się jakie są potrzeby w OSP, dostaje pieniądze z dziwnego funduszu (postpenitencjonarność ma tutaj zastosowanie?), kupuje sprzęt dla OSP i organizuje szopkę z przekazaniem sprzętu włączając w to media. Szkoda, że nie było przy przekazaniu przewodniczącego Rady Gminy.

nie wiadomo
nie wiadomo
7 miesięcy temu

Rozumiem, że ta nieznana wysokość środków z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitercjarnej otrzymał Urząd Gminy. OSP w Brennej Leśnicy jest jednostką organizacyjną pomocniczą gminy, którą prowadzi wójt. Po co jest organizowany ten cyrk z przekazaniem?

nie wiadomo
nie wiadomo
7 miesięcy temu
Reply to  nie wiadomo

przepraszam, OSP jest stowarzyszeniem, które może robić zakupy samodzielnie, można przekazać pieniądze (?).

nie wiadomo
nie wiadomo
7 miesięcy temu

Kto strażakom zakupił sprzęt? Jaka to wartość?