Kultura i rozrywka Wadowice

Stryszów: Rzeźby Sarmatów i Pan Tadeusz

W najbliższą niedzielę, 27 czerwca w Dworze w Stryszowie plenerowa impreza – czytanie Pana Tadeusza i wystawa “Zwierzyniec królewski. Wilkoń na Wawelu”.

Wystawa monograficzna „Zwierzyniec królewski. Wilkoń na Wawelu” prezentuje różnorodną twórczość Józefa Wilkonia. Znany na całym świecie artysta po raz pierwszy zaprezentuje swoje prace w Zamku Królewskim na Wawelu i jego oddziałach, również w Stryszowie.

Ekspozycja rzeźb w plenerze jest odniesieniem do twórczości Józefa Wilkonia, w której natura odgrywa znaczącą rolę, a także do jego biografii. Wystawa zachęca do odkrycia regionalnego dziedzictwa kulturalnego i miłego spędzenia czasu w otoczeniu dzieł sztuki i przyrody.

Na eskpozycji w Stryszowie znalazły się rzeźby Sarmatów, które powstały specjalnie z okazji wawelskiej wystawy, a które zainspirowała tradycja dworu szlacheckiego. We wnętrzach zaprezentowano także liczne ilustracje książkowe oraz najwcześniejsze prace Józefa Wilkonia na papierze, będące reminiscencją dziecięcych lat artysty spędzonych w małopolskich Bogucicach.

– Zapraszamy na spotkanie plenerowe w czasie, którego odczytane zostaną
fragmenty poematu “Pan Tadeusz” – informują organizatorzy. – Słowa staną się inspiracją do dalszych twórczych działań, a wszystko to w niezwykle przyjaznych okolicznościach przyrody okalającej Dwór w Stryszowie. Warsztaty będą poruszać tematy z zakresu kulturoznawstwa, literaturoznawstwa oraz historii sztuki.
Dodatkową atrakcją będzie wspólne wykonywanie przedmiotów DIY oraz
rysunków i prac malarskich nawiązujących do twórczości Józefa Wilkonia.
Początek imprezy o godz. 15.00.

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments