Wydarzenia Cieszyn

Strzelnica musi poczekać

Pomysł budowy strzelnicy powiatowej na terenie Chybia, z którym pod koniec ubiegłego roku wystąpił radny powiatowy Krzysztof Neścior, musi poczekać na realizację…

Zdaniem Krzysztofa Neściora, ogólnodostępna strzelnica w naszym regionie ma rację bytu, ponieważ z obiektu będą mogły korzystać organizacje pro obronne oraz uczniowie klas o profilu wojskowym, których kilka funkcjonuje w szkołach na terenie powiatu. Obiekt umożliwiłby też wstęp wszystkim osobom zainteresowanym strzelectwem sportowym i taktycznym.

Za słowami poszły czyny, czyli rekonesans zrobiony na terenie byłej strzelnicy w Chybiu oraz spotkanie z radnymi i wójtem gminy, którzy zainteresowali się pomysłem. Okazuje się otóż, że w miejscu starej strzelnicy, może bez problemów powstać nowoczesny obiekt, ponieważ teren spełnia wszystkie wymagane parametry. Temat podjął starosta cieszyński Janusz Król informując, że Zarządu Powiatu podejmie działania mające na celu wsparcie budowy strzelnicy oraz współfinansowania projektu „Strzelnica w każdym powiecie” firmowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Starosta wystąpił z prośbą do władz gminy Chybie o zajęcie stanowiska odnośnie propozycji budowy strzelnicy. Wójt Janusz Żydek potwierdził zainteresowanie powstaniem takiego obiektu. Pojawiła się jednak kwestia pozyskania środków finansowych na ten cel. Możliwe to będzie dopiero z chwilą wydania i opublikowania przepisów wykonawczych do ustawy. – Takiego rozporządzenia Minister Obrony Narodowej dotąd nie wydał. W związku z tym Zarząd Powiatu zdecydował, iż na tym etapie, decyzja w kwestii budowy strzelnicy musi zostać wstrzymana – informuje Janusz Król.

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments