Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Studia po angielsku to nieograniczone możliwości rozwoju

Studiowanie w języku Szekspira to coraz bardziej pożądana forma edukacji. Wszystko dlatego, że nabywa się specjalistyczną wiedzę w wybranej przez siebie dziedzinie, a ponadto osiąga się znakomity poziom posługiwania się językiem angielskim, także tym branżowym. A to już sprawia, że świeżo upieczony absolwent uczelni wyższej https://humanum.cz/praha/mba-praha/ ma niemal nieograniczone możliwości rozwoju na całym świecie.

Do wyboru, do koloru

Polskie uczelnie coraz częściej umożliwiają studiowanie w języku angielskim. Bywa, że cały tok studiów odbywa się w tym języku. Już dzisiaj można przebierać w kierunkach, które to umożliwiają, a wśród z nich znajdziemy rozmaite kierunki ekonomiczne, humanistyczne, informatyczne, medyczne, ścisłe, techniczne… Są dziedziny, jak choćby informatyka i ekonomia, w których cały świat stosuje jednakową terminologię – rzecz jasna w języku angielskim, co studentom pierwszego roku tym bardziej ułatwia start.

Ci, którzy decydują się na formę kształcenia po angielsku, dobrze wiedzą dlaczego, a o przewadze tego rodzaju studiów szybko przekonują się także po wkroczeniu na rynek pracy.

Anglojęzyczny fachowiec

Wyobraźmy sobie, że rozpoczynamy wymarzone studia np. https://humanum.cz/praha/mba-praha/, a nauka odbywa się tylko w języku angielskim. I co się dzieje? Jak mówią usatysfakcjonowani studenci, efekt wkładu naszej pracy do uzyskanych efektów jest wręcz zdumiewający. Uczymy się bowiem tego samego, co koledzy studiujący w języku polskim. Różnica jest taka, że codziennie dosłownie chłoniemy w ogromnych dawkach język angielski, a także specjalistyczny język angielski. Ani się obejrzymy, a będziemy się nim biegle posługiwać – tak samo, jak ojczystym. Wpływa to na poprawę pewności siebie i bardzo swobodne posługiwanie się językiem Szekspira nie tylko w codziennym życiu, ale też we wszelkich wymagających i przełomowych sytuacjach, jak choćby podczas rozmów kwalifikacyjnych. Niektórzy absolwenci łapią się nawet na tym, że… myślą po angielsku. To najdobitniej pokazuje, że ten rodzaj studiów potrafi wznieść na wyższy poziom, niż choćby… filologia angielska. Kluczem jest tu bowiem codzienne i nieprzerwane obcowanie z angielskim na wielu poziomach.

Szalenie istotne jest to, że równie dobrze jak po polsku, można przyswoić sobie – w języku angielskim – całą fachową terminologię. A to nie tylko nieodzowny element kontynuowania kariery naukowej za granicą, ale też szukania pracy w obranym przez siebie kierunku niemal na całym globie, bowiem żaden inny język, jak angielski, nie stwarza nam tak wielkich możliwości pracy i rozwoju zawodowego.

Angielski to tylko początek

Rozpoczynając studia po angielsku, mamy szansę doskonalić umiejętności posługiwania się tym językiem aż do stopnia akademickiego oraz zdobycia cennych certyfikatów językowych. Co ciekawe, wiele kierunków umożliwia naukę dodatkowego języka, a to jeszcze bardziej powiększa potencjał przyszłego absolwenta. Wielu studentów chętnie też korzysta z dużo szerszych możliwości odbywania praktyk i uczestniczenia w wymianach studenckich.

Zostań w kraju

Co ważne w dobie drożyzny, studiowanie po angielsku w Polsce jest dużo tańsze, niż za granicą. Osiągając ten sam efekt, przez cały okres nauki ponosimy koszty funkcjonowania we własnym kraju, czemu o wiele łatwiej sprostać. Nie oznacza to, że nie nawiązujemy międzynarodowych kontaktów, bowiem na polskich uczelniach po angielsku studiuje coraz więcej obcokrajowców.

Ci, którzy nie chcą wyjeżdżać z Polski, cieszą się z perspektyw podjęcia pracy zawodowej. Dobre studia w połączeniu z biegłym i branżowym angielskim pozwalają zdobyć doświadczenie w pracy nawet w największych międzynarodowych korporacjach, bowiem wiele z nich jest obecnych w Polsce.

Przygotuj się!

Nie warto, a często też nie da się „iść na żywioł”. Do studiowania po angielsku trzeba się wcześniej solidnie przygotować. Warto posługiwać się językiem na poziomie B1/B2. Co ważne, trzeba się przyłożyć do egzaminu maturalnego, bo na studia w części kierunków jest długa kolejka chętnych.

google_news