Na sygnale Wadowice

Poszukiwana listem gończym okradła seniora

Zdjęcie poglądowe. Fot. Lubuska Policja

Na ulicy w Andrychowie 36-letnia kobieta okradła starszego mężczyznę. Nie uszło jej to na sucho, a w dodatku okazało się, że jest poszukiwana listem gończym.

Jak informuje wadowicka policja ulicą Włókniarzy w Andrychowie szedł 78-letni mieszkaniec tego miasta. W pewnym momencie podeszła do niego nieznana mu kobieta i próbowała z nim nawiązać rozmowę.

Wykorzystała chwilę nieuwagi i ukradła mężczyźnie portfel, który trzymał w kieszeni kurtki. Kiedy 78-latek dotarł do domu zorientował się, że został okradziony. Policjanci w wyniku prowadzonych czynności ustalili, że związek z kradzieżą może mieć 36-letnia mieszkanka gminy Andrychów, którą szybko zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie miasta. Kobiecie przedstawiono zarzut kradzieży, do którego się przyznała. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara pozbawienia wolności nawet do pięciu lat. Portfel z dokumentami, który wyrzuciła policjanci odzyskali i trafił on do właściciela. Niestety, większą część pieniędzy kobieta zdążyła już wydać. Ponadto okazało się, że 36-latka była poszukiwana listem gończym za wcześniejsze przestępstwa. Kobieta trafiła już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 3 lata i 10 miesięcy – podkreślają policjanci z Wadowic.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments