Porady i inspiracje

7 modnych fryzur 2022 roku

Każda elegancka kobieta zawraca uwagę na modę dotyczącą uczesania w danym sezonie. Co takiego zwraca naszą uwagę w 2022 roku? Czy znajdziemy tu fryzury warte próby na własnej głowie? Tu krótko omówimy kilka uczesań, po resztę zapraszamy na naszą stronę. Piękno Kobiety zależy bowiem ściśle od zastosowanej pielęgnacji i zabiegów.

Nieregularny przedziałek

Był hitem lat 90. Zygzak w roli przedziałka nosiła wtedy Christina Aguilera i Jennifer Aniston. Niektórzy tego typu przedziałek uważają za kicz fryzjerstwa inni kochają i uważają, że to zabawne i urocze rozwiązanie. Z pewnością fryzura z takim przedziałkiem nie będzie odpowiednia na uroczystą galę, ale ma ona wielką zaletę. Mianowicie ten rodzaj uczesania sprawia, że wydaje się jakby włosów było na głowie więcej niż jest ich w rzeczywistości, więc taki chwyt mogą zastosować panie o niezbyt gęstej czuprynie. Poza tym zygzakowaty przedziałek potrafi lepiej ukryć odrosty, a wykonanie fryzury z przedziałkiem w zygzak wykona każdy mając do dyspozycji grzebień.

Grzywka francuska

Zwana również paryską rozpowszechniły między innymi Charlotte Gainsbourg, Caroline de Maigret, Sabina Socol i Jeanne Damas. Jest to grzywka o bardzo kobiecym charakterze, a jednocześnie bardzo naturalna układająca się dobrze bez wysiłku ze strony jej właścicielki. Dodatkowo niemal każda z pań wygląda dobrze z takim rodzajem grzywki. Zarówno panie do twarzy owalnej, kwadratowej i okrągłej ta stylizacja będzie pasować, co więcej, to nieco niedbała grzywka. Opadające na boki włosy charakteryzuje lekka niedbałość, końcówki grzywki powinny być nieco roztrzepane i nierówne.

Nieśmiertelny BOB

To fryzura, po którą chętnie sięgają kobiety od wielu dekad. Dzieje się tak, bo mamy szereg urozmaiceń podstawowej fryzury bob i lekkich jej modyfikacji. Fryzura znana od stu lat, kiedy to stała się symbolem w walce kobiet o równouprawnienie. Osobami promującymi tego typu uczesanie są między innymi Kaia Gerber, Victoria Beckham, Kylie Kardashian, Margot Robbie, Selena Gomez czy Kim Kardashian. Obecny sezon nakazuje strzyc boba w taki sposób, aby tył był krótszy, a przód fryzury dłuższy. Również sezon 2022 pozwala na to, aby bob był nieco asymetryczny i postrzępiony nazywamy go wtedy shaggy bob. Fryzura ta jest doskonała dla osób o cienkich włosach, bo uczesanie to sprawia, że włosy zyskują na objętości. Bob sprawdza się u pań z twarzą okrągłą i kwadratową. Przestaje być natomiast modny bob klasyczny, geometryczny, z prostą grzywką – zastępuje ją grzywka nieco asymetryczna.

Drobne warkoczyki

Wracają drobne warkoczyki, które w 2022 roku koniecznie muszą być cienkie i starannie zaplecione. Dopuszcza się, że warkoczyki obejmą część głowy – na przykład z jednej strony, a pozostała część włosów jest rozpuszczona. Mogą być tylko 2 warkoczyki, podczas, gdy reszta włosów jest puszczona luźno, albo tworzone warkoczyki zaraz przy skórze głowy, nawet nad czołem i dalej włosy są rozpuszczone. Takie fryzury zaprezentowały Adriana Lima, Hailey Baldwin, Adriana Lima i z naszego podwórka Ewa Chodakowska.

Cieniowanie

A dokładniej dwustopniowe cieniowanie dodające włosom lekkości, które także może stanowić doskonałą bazę do późniejszego wykonania faux loba albo faux boba. Takie wyraziste cieniowanie mieliśmy okazję zobaczyć u Oriny Krajewskiej i Julianne Hough.

Rudości

Rozważając kolorystykę modną w 2022 roku trzeba wyraźnie powiedzieć, że styliści postawili na rozmaite odcienie rudego wraz z odcieniami połączonymi z blondem czy brązem. Najbardziej jednak pożądanym kolorem jest kasztan. Trendy te widać już było z końcem roku 2021 i mogliśmy je podziwiać u Amy Adams, Jessiki Chastain czy sióstr Gigi i Belli Hadid, wśród polskich gwiazd z taką kreacją pozwoliła się zobaczyć Roma Gąsiorowska.

Chłodny odcień blondu

Kolejny modny kolor to lodowaty odcień blondu. Lecz uwaga – nie dla każdej pani taki kolor będzie odpowiedni. Odważyć się nań mogą posiadaczki równie chłodnego typu urody i włosach naturalnych – również jasnych. Platynowy odcień będzie świetnie maskował siwiznę, albo nadawał wyrazistego wyglądu. Kolor włosów uwielbianej przez dzieci Elsy zadomowił się też w salonach fryzjerskich, które nie tylko wprowadzają ten kolor na głowie, ale też dbają, aby nie powstały na głowie ciepłe podtony. Fryzury o tej kolorystyce ostatnio zaprezentowały Kate Mary, Michelle Williams, Gwen Stefani czy Agnieszka Woźniak-Starak.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments