E-edukacja Cieszyn

Stypendium dla absolwentki

Fot. Z archiwum B. Kohut

Barbara Kohut, ubiegłoroczna absolwentka Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu, otrzymała stypendium ministra edukacji narodowej. Przyznane zostało ono za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2017/2018.

Obecnie Barbara Kohut jest studentką Uniwersytetu Przyrodniczego w Krakowie, ale cieszy się, że nauka w Międzyświeciu owocuje do teraz, i to tak zaszczytnym wyróżnieniem. Dumy nie ukrywa także jej wychowawczyni, Małgorzata Dziendziel, która wraz z dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych, Barbarą Lasoń, odebrała ministerialne laury w imieniu byłej uczennicy.

Jednym z najważniejszych sukcesów młodej kobiety był awans do finału XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym „gastronomia”. W innych działach w gronie laureatów znaleźli się także – przypomnijmy – Patryk Kalita w produkcji roślinnej, Kacper Waliczek w produkcji zwierzęcej (co ciekawe, obaj byli wówczas uczniami dopiero drugich klas), a także Klaudia Heller w architekturze krajobrazu.

Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych z Międzyświecia ma w swojej historii kilku zwycięzców rolniczej olimpiady, a także uczniów, którzy wielokrotnie zajmowali w niej wysokie miejsca, torując sobie drogę na uczelnie wyższe i mając w kieszeni egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments