Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Styropian – najpopularniejsze zastosowania

Styropian zaliczany jest do najczęściej wybieranych materiałów termoizolacyjnych wykorzystywanych podczas różnego rodzaju budów. Producent styropianu – bez względu na to, na którego się zdecydujemy – zapewnia w swojej ofercie zwykle różne odmiany styropianu. Stosowany jest on między innymi do ocieplania fundamentów, podłóg czy ścian zewnętrznych. Jakie jeszcze popularne zastosowania ma styropian? A może właśnie czeka Cię remont na warszawskim Żoliborzu, ale nie wiesz skąd wziąć styropian? Podpowiadamy.

Styropian i jego kilka zastosowań

Styropian, a właściwie polistyren ekspandowany EPS to ekologiczny materiał, który jest lekki, trwały, łatwy w montażu i przede wszystkim przystępny cenowo. Producent styropianu zwykle zapewnia, że płyty styropianowe mogą być bez problemu wykorzystywane w budynkach jako warstwa izolacyjna. Gdzie jeszcze znajdzie swoje zastosowanie styropian? Oto kilka przykładów.

Zastosowanie styropianu do izolacji ścian zewnętrznych

Straty ciepła poniesione przez ściany zewnętrzne budynków sięgają czasami nawet 40%. Aby zapewnić w budynkach i przestrzeniach mieszkalnych komfort cieplny, warto przemyśleć zastosowanie warstwy izolacji zewnętrznej. Wówczas materiał termoizolacyjny, jakim jest styropian, ogranicza zasięg temperatur ujemnych i pozwala na zachowanie ciepła wewnątrz budynku.

Zastosowanie styropianu do izolacji ściany fundamentowej

Ciepło w budynkach ucieka przeważnie od piwnic. Niezwykle ważne jest ułożenie izolacji termicznej ścian piwnic od strony zewnętrznej, która ograniczy przenikanie ujemnych temperatur do wnętrza budynku. Zatem producent styropianu zapewniając o genialnym działaniu tego sposobu izolacji – ma rację. Styropian pozwala zmniejszyć straty ciepła oraz ochronić hydroizolację znajdującą się bezpośrednio na zewnętrznej części ściany fundamentowej przed jakimkolwiek uszkodzeniami mechanicznymi.

Zastosowanie styropianu do izolacji stropu nad piwnicą

Brak jakiejkolwiek izolacji w pomieszczeniach takich jak piwnica sprawia, że ucieka do nich ciepło z pomieszczeń ogrzewanych. Przyda się więc ocieplenie stropu pomieszczenia chłodniejszego od strony zewnętrznej. Pozwoli to uniknąć wykroplenia się pary wodnej w samym stropie. Styropian i jego grubość powinna być dobrana odpowiednio do średniej temperatury panującej w chłodniejszym pomieszczeniu.

To zaledwie kilka z propozycji zastosowania styropianu. Materiał ten dostępny jest zwykle w różnych odmianach i właśnie dzięki temu można stosować go do ocieplania różnych miejsc.

Od kogo kupić styropian w Warszawie?

Czeka Cię gruntowny remont? Termoizolacja to podstawa, ale najpierw materiały. Materiały budowlane najlepiej kupować w zaufanych źródłach, szczególnie termoizolacyjne, czyli styropian. Warszawa duże miasto, jeszcze więcej ofert.

Producent styropianu zwykle zna się najbardziej na tym, co produkuje i potrafi zapoznać klienta ze swoją ofertą najrzetelniej. Wybierz się bezpośrednio do niego, jeśli potrzebujesz takiego produktu, jak styropian. Warszawa to największe miasta w Polsce, dlatego też oferuje najbogatsze oferty.

Produkty najwyższej jakości, zgodne z wymogami Unii Europejskiej oraz przepisami obowiązującymi w Polsce zapewnia Styrmann – polski producent styropianu. Warto w takich tematach zaufać specjalistom. Co więcej, jeśli chodzi o styropian, Warszawa posiada wiele hurtowni – jednak trzeba być czujnym, ponieważ nie wszystkie posiadają odpowiednie certyfikaty.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
10 miesięcy temu

Miała być odpowiedź na pytanie skąd się wziął styropian ale nie udzielono, nie o producenta chodzi.

Hermenegilda
Hermenegilda
10 miesięcy temu

Pominięto, a niesłusznie, zastosowanie historyczne styropianu w Stoczni Gdańskiej w 1980 r. i innych miejscach prawdziwej solidarności.