Wydarzenia Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka: Radni powiatowi nie poparli petycji ws. intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski

Z niecodzienną sprawą „zmierzyli” się suscy radni powiatowi. Zajmowali się petycją rabczańskiej adwokat Renaty Sutor (wyraziła zgodę na publikację swoich danych), która poprosiła o poparcie w formie uchwały skierowanej do… Konferencji Episkopatu Polski jej wniosku o „dokonanie pełnej intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski”.

W głównym wniosku przesłanym do radnych powiatowych Renata Sutor zaznaczyła, że sprawa „naszej wiary nie może nas nie obchodzić, a zwłaszcza dzielić”. Przywołała przy tym słowa Jana Pawła II wygłoszone 29 czerwca 2004 roku podczas uroczystości na cześć świętych Piotra i Pawła. do swojego wniosku dołączyła jeszcze jedną petycję w tej samej sprawie, wskazując, że pełną intronizację zaleciła Rozalia Celakówna (pochodząca z Jachówki mistyczka). Zaznaczyła w niej, że działa we własnym imieniu, jako adwokat świecki i absolwentka studiów prawa kanonicznego. W petycji podkreśliła, że w… kościele katolickim są spory, które z dwóch obchodów intronizacyjnych Jezusa Chrystusa na Króla Polski są ważne. Do petycji dołączyła swój artykuł, w którym opisała wizje trzech osób opisujące co stanie się w Polsce i na świecie jeśli nie dojdzie do intronizacji.

Wniosek Renaty Sutor został przeanalizowany przez Komisję Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu. Członkowie komisji jednoznacznie negatywnie zaopiniowali wprowadzenie postulatu zgłoszonego w treści petycji. Uznali, że przyjęcie uchwały ją popierającą mogłoby godzić w zapisy Konstytucji naszego kraju. Zgodnie z nimi władze publiczne w Rzeczpospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.

Ostatecznie z 19 obecnych na sali radnych dwóch w ogóle nie zagłosowało. 13 było przeciwko poparciu petycji, trzech wstrzymało się od głosu, a jeden radny uznał, że petycję należy poprzeć.

KB_eko_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
K.
K.
9 miesięcy temu

Do Viktor 45 – Jeśli ktoś naprawdę wierzy, to modli się o opamiętanie niektórych, a nie odchodzi z Kościoła. Jeśli jednak chodzi o główny wątek, to człowiekiem wierzącym się albo jest, albo się nie jest, nie ma czegoś takiego, że wierzącym się bywa, wtedy gdy nic mnie to nie kosztuje, albo mam z tego korzyści. Jeśli jakiś polityk dał się poznać jako wierzący i praktykujący i eksponujący wiarę nieraz bardzo mocno i dlatego oddałam na niego głos, to mam prawo oczekiwać, że będzie bronił wiary i wartości chrześcijańskich. Problemem jest obłuda, czyli brak wiary. Wkurzające jest to, że dzisiaj mając… Czytaj więcej »

Nikt
Nikt
9 miesięcy temu
Reply to  K.

Sam Jezus wypowiedział te słowa: “Oddajcie tedy, co jest cesarskiego, cesarzowi, a co jest bożego Bogu.”
Wydźwięk jest jednoznaczny. A intronizacji powinny dokonać władze świeckie wraz z władzami duchownymi razem w zgodzie w tym samym czasie w imieniu całego narodu a nie powiaty czy gminy (Polecam zapiski Rozlaii Calakówny)

gość
gość
9 miesięcy temu

ten który zagłosował to mądry człowiek, jak to możliwe że tylko jeden?

Viktor 45 lat
Viktor 45 lat
9 miesięcy temu

Brawo nie mieszać Boga to polityki mamy swoich królów jako Polacy a katolicy swojego Boga już przez takie coś mamy coraz mniej wiernych a szczególnie młodych w mojej parafii na ponad 4000 mieszkańców chodzi 40 % ludzi a na kolędę wpuszcza 55 % a to przez rydzyka i moherów radia ryja wrogów Katolików.

Kamil
Kamil
9 miesięcy temu
Reply to  Viktor 45 lat

żyjesz na tym świecie więc już jesteś zamieszany w sprawy Boga, a że tego nie dostrzegasz to już twój problem 🙂

K.
K.
9 miesięcy temu

Który był tym, który głosował za podpisaniem petycji ?
Podajcie jego nazwisko, to jeśli będzie z mojego rejonu, to zagłosuję na niego w następnych wyborach.

Hermenegilda
Hermenegilda
9 miesięcy temu

Obawiam się, że Komisja Skarg, Wniosków i Petycji w takiej sprawie jest mało kompetentna. Zdanie zasadnicze w sprawie musiał mieć burmistrz, radca prawny wynajmowany przez tegoż. Jeśli petycja dotyczy całej Polski – co ma do tego Sucha Beskidzka nawet jeśli mistyczka pochodzi z Jachówki?

or Well
or Well
9 miesięcy temu

ile tego advocata wypiła?