Wydarzenia Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka zaprotestuje w środę

Fot. Młodzi Razem Małopolska

Do protestujących w całej Polsce miast, w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, dołączy i Sucha Beskidzka. Tu protest na miejscowym Rynku zapowiadany jest w środę (28 października) o 16.00.

Po tym jak w czwartek (22 października) Trybunał Konstytucyjny ogłosił, że przepisy dopuszczające aborcję z powodu choroby lub uszkodzenia płodu są niezgodne z Konstytucją, w całej Polsce wybuchła ogromna fala protestów. Jak zapowiadają Młodzi Razem Małopolska w środę, 28 października, podobny protest rozpocznie się o 16.00 na Rynku w Suchej Beskidzkiej.

Nic o nas bez nas! Po prawie trzydziestu latach nagle w samym środku pandemii okazało się, że kompromis aborcyjny jest niezgodny z Konstytucją, Zdecydował o tym upolityczniony Trybunał Konstytucyjny w składzie 13 mężczyzn i 2 kobiet. Nie ma na to naszej zgody. My, kobiety z Suchej Beskidzkiej i okolic jesteśmy głęboko oburzone. Nie zmusicie nas do rodzenia martwych dzieci dla własnego widzimisię. To indywidualna decyzja każdej kobiety. W środę idziemy na spacer po centrum miasta. Z transparentami, wieszakami, zniczami, katoliczki, agnostyczki, niewierzące, innych wyznań. Głosowałyśmy na prawicę, lewicę, centrum. Nasze osobiste przekonania, co do aborcji się różnią. Same nigdy byśmy jej nie zrobiły albo mamy ją za sobą. Łączy nas jedno: nie damy sobie odebrać praw o decydowaniu o sobie. Demokracja jest kobietą! – podkreślają we wpisie w wydarzeniu przedstawiciele organizacji Młodzi Razem Małopolska.
KB_12_03
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Popieram treść wpisu kursywą o wydarzeniu w Suchej Beskidzkiej. Rzeczywiście dotyczy sprawy kobiet bez dodatków jak w apelu na FB “nieznanego organizatora” w Żywcu.