Wydarzenia Bielsko-Biała

Sukces beskidzkich goprowców

Sukcesem zakończył się start reprezentantów Grupy Beskidzkiej GOPR w odbywających w w miniony weekend w Karłowie (dolnośląskie) XXVII Międzynarodowych Zawodach Ratowników Górskich. Drużyna z Beskidów w składzie: Grzegorz Gawłowski, Bartek Skoczylas i Adam Tyszecki wywalczyła I miejsce w kategorii służb ratownictwa górskiego.

Zawodnicy rywalizowali na Szczelińcu Wielkim. Zespół z Beskidów pokonał przygotowaną przez organizatorów trudną technicznie trasę w 57 minut i 50 sekund. Drugi na mecie (w kategorii ratownictwo górskie) ze stratą blisko trzech minut, zameldował się zespół GOPR Bieszczady. Trzecie miejsce zajęli ratownicy z Sudetów z czasem 1 godzina 3 minuty.

W zawodach wystartowało 25 zespołów reprezentujących wszystkie grupy regionalne GOPR, a także inne służby ratownicze. Najlepszy wynik (w kategorii open) uzyskała reprezentacja KGHM Lubin z czasem 53 minut 53 sekund.