E-edukacja Żywiec

Sukces licealistek z Żywca w Olimpiadzie Wiedzy o Górnym Śląsku

Fot. Z archiwum Jacka Seweryna

Wiktoria Kubica i Nadia Tokarczyk z I Liceum Ogólnokształcącego w Żywcu znalazły się w gronie 11 laureatów 9. finałowej edycji Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku!

Finał w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbywał się pod hasłem „Powstania i plebiscyt na Górnym Śląsku. Ludzie – miejsca – zdarzenia”.

Uczestnicy musieli najpierw napisać test z wiedzy o Górnym Śląsku, w którym pytania dotyczyły takich dziedzin jak geografia, historia, literatura i dziedzictwo kulturowe Górnego Śląska. Po pozytywnym zaliczeniu testu prezentowali oni swoją pracę przed komisją i odpowiadali na pytania. Po podsumowaniu wyników z obu części tytuł „Laureata” zdobyło 11 uczniów. Wśród nich znalazły się dwie uczennice z I LO w Żywcu: Wiktoria Kubica z 3f i Nadia Tokarczyk z 2f – mówi Jacek Seweryn, nauczyciel geografii w I LO w Żywcu, który przygotowywał obie licealistki do konkursu.

Warto podkreślić, że wszyscy laureaci otrzymali zaświadczenie o preferencyjnym przyjęciu na wyższą uczelnię: Uniwersytet Śląski w Katowicach i Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Krótko mówiąc ci licealiści indeksy mają już w kieszeni.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments