Bielsko-Biała Sport Czechowice-Dziedzice

Sukces polskich kajakarek. Srebrna Justyna Iskrzycka (AKTUALIZACJA)

Justyna Iskrzycka przyjmuje gratulacje od burmistrza Mariana Błachuta po zdobyciu medalu na igrzyskach w Tokio.

Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk zdobyły w duecie srebrny medal kajakarskich mistrzostw Europy na dystansie 1000 metrów. Iskrzycka pochodzi z Bielska-Białej, jest wychowanką MKS-u Czechowice-Dziedzice.

Polki były jednymi z faworytek wyścigu. Zwyciężyły Węgierki z czasem 3:33.942. Czas Polek to 3:34.606. Trzecie były Hiszpanki.

Zawodniczka AZS-u AWF Katowice pierwszy seniorski medal (brązowy) wywalczyła w 2017 roku podczas mistrzostw świata w Recicach (1000 m w K2). Rok później sięgnęła po srebro mistrzostw świata i mistrzostwo Europy (K2). W 2019 roku została wicemistrzynią świata w indywidualnym wyścigu na 1000 metrów. W ubiegłym roku wywalczyła brąz igrzysk olimpijskich w Tokio w „czwórkach” na dystansie 500 metrów.

Justyna Iskrzycka reprezentuje barwy AZS AWF Katowice, ale jest wychowanką MKS-u Czechowice-Dziedzice. Urodziła się w Bielsku-Białej, a mieszka w Dankowicach, w gminie Wilamowice.

W niedzielne przedpołudnie Justyna Iskrzycka zdobyła kolejny medal na mistrzostwach Europy w Monachium – i kolejny srebrny, tym razem w K1 na dystansie 1000 metrów!

Lepsza od Polki okazała się jedynie reprezentantka Węgier Noemi Pupp. Rywalizacja między tą dwójką trwała do samej mety, ale Węgierka nie oddała prowadzenia. Trzecie miejsce wywalczyła Hiszpanka Isabel Contreras.