Wydarzenia Cieszyn

Powiatowe szkoły gotowe na 1 września. Możliwe korekty w rozkładzie jazdy autobusów

Fot. Pixabay.com

1 września coraz bliżej… Starostwo Powiatowe w Cieszynie informuje, że przygotowania do nowego roku szkolnego są dopinane na ostatni guzik. W gotowości czekają też autobusy dowożące młodzież do placówek oświatowych w regionie.

Powiatowa komunikacja publiczna będzie funkcjonować zgodnie z rozkładami jazdy, które są podane do publicznej wiadomości, jak również z obowiązującymi przepisami sanitarnymi.

– Przez pierwsze dwa tygodnie września będą monitorowane w większym stopniu potrzeby przewozowe, pod kątem dowozu uczniów i w razie potrzeby, w miarę możliwości technicznych i organizacyjnych, będą wprowadzane korekty w rozkładach. Do obsługi, tam gdzie będzie to konieczne, zostaną wprowadzone autobusy o zwiększonych przedziałach pasażerskich – mówi Janina Żagan, wicestarosta powiatu cieszyńskiego.

Przypominamy, że bilety miesięczne, wykupione na powiatową linię komunikacyjną u danego operatora, są i będą respektowane przez innego operatora na zbieżnych odcinkach tych linii. – Jesteśmy przekonani, że takie działania pozwolą na sprawną i płynną obsługę pasażerów, w tym także wszystkich uczniów, na powiatowych liniach komunikacyjnych – dodaje Janina Żagan.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gotowość w szkołach
gotowość w szkołach
1 rok temu

A może tak coś o podręczniku do HiT na temat w tytule, pani redaktor?

o co chodzi
o co chodzi
1 rok temu

Mowa jest o szkołach a pani redaktor pisze o korektach rozkładu jazdy. Podstawa: jeśli o szkołach w tytule, to jakie czekają korekty w samych szkołach od 1 września?