Sukcesy tenisistów BKT Advantage

Reprezentanci bielskiego klubu wygrywali ostatnio w różnych kategoriach.

Drużyna kobiet BKT Advantage w składzie Magda Zajda, Laura Duhl, Patrycja Niewiadomska, Justyna Jegiolka (kapitan Stavros Wawrzos) zdobyła brązowy medal w Drużynowych Mistrzostw Polski kobiet rozgrywanych w Sobocie. W decydującym meczu zawodniczki z Bielska pokonały drużynę z Sopotu, rewanżując się za zeszłoroczną porażkę. Mężczyźni w składzie Bartek Wojnar, Marek Mrozek, Marek Rehacek, Andrzej Mach zajęli 6. miejsce, awansując o trzy lokaty w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Z kolei w Halowych Mistrzostwach Śląska Seniorów rozgrywanych na kortach BKT Advantage 23 i 24 marca gospodarze nie okazali się zbyt gościnni.  Złoty medal wywalczył zaledwie 15-letni Zinovii Nahirniak, pokonując w finale innego reprezentanta BKT Advantage Michała Dyrdę (okazał się najlepszy w grze podwójnej, grając w parze z Bartłomiejem Brzóską ze Starochorzowskiego Centrum Sportu “Sokół”).

Podczas niedzielnego turnieju BKT Advantage Cup tenis 10 młodzi tenisiści z Bielska-Białej zajęli czołowe lokaty w swoich kategoriach wiekowych. W grupie pomarańczowej drugie miejsce zajął Miłosz Szczypka. Na trzecim stopniu podium uplasował się Artur Skotnicki. Wśród dziewczyn najlepsza okazała się Patrycja Faber. W grupie zielonej na drugim miejscu rywalizację zakończył Natan Swatek, a w kategorii czerwonej trzeci był Mateusz Twardawa.