Wydarzenia Bielsko-Biała

Super Dyrektor Przedszkola jest w Kozach! Przyznano prestiżową nagrodę

Fot. UG Kozy

Bożena Blachura, dyrektor Gminnego Przedszkola w Kozach, została wyróżniona tytułem Super Dyrektora Przedszkola. Wyniki ogłoszono podczas VIII Kongresu Edukacja i Rozwój.

Konkurs organizowany przez miesięcznik „Dyrektor Szkoły” i kwartalnik „Wczesna Edukacja” polega na wyborze najlepszych dyrektorów placówek oświatowych. Tytuł Super Dyrektora Przedszkola otrzymała Bożena Blachura. – Pani dyrektor kieruje przedszkolem, które stało się miejscem mądrego wychowania, pozwala rozwijać potencjał dzieci i wspierać rodziców. Talent menedżerski i otwartość na środowisko lokalne, umiejętność wspierania dzieci, to realizacja modelu demokratycznego kierowania placówką – mówiła prof. Małgorzata Żytko, przewodnicząca kapituły (cytujemy za portalem prawo.pl).

– Pracę w przedszkolu zaczynałam 39 lat temu. Mamy duże możliwości, żeby współdziałać ze środowiskiem lokalnym, gdyż osoby pracujące w instytucjach kulturalnych są bardzo otwarte i chętne do współpracy. Budowałam to środowisko, na początku było trudno, ale dzięki umiejętności pokazania, czego dokonuje moja wspaniała kadra, się udało – mówiła Bożena Blachura. – To dla mnie wielki zaszczyt, ale co znaczyłby dyrektor bez wspaniałej kadry. Ja to miano Super Dyrektora uzupełniłabym o miano Super Przedszkola. Dziękuję moim wspaniałym, twórczym nauczycielkom, mojej wspaniałej zastępczyni, a także rodzicom i organowi prowadzącemu – dodała.

A organ prowadzący, czyli gmina, dziękował pani dyrektor: wójt Kóz Jacek Kaliński zaprosił ją do urzędu, by pogratulować osobiście.

kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
30 dni temu

Ach nie, z takiej okazji wójt powinien pójść z gratulacjami do przedszkola i to nie sam, z przewodniczącym Rady Gminy a może i strażakiem.