Cieszyn Kultura i rozrywka

Kocia Szajka ponownie wkracza do akcji!

Fot. Mariola Morcinková

27 października na w księgarniach premierowo pojawiła się trzecia część przygód Kociej Szajki. Ich autorką jest Agata Romaniuk, która miłośnikom bajek znana jest jako Pani Wieczorynka. Z tej okazji tego samego dnia w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie odbyła się oficjalna premiera połączona ze spotkaniem autorskim, które poprowadził Szymon Brandys.

Trzecia książka z serii bajek z zacięciem detektywistycznym nosi tytuł “Kocia Szajka i napad na moście”. Główna akcja toczy się na Moście Przyjaźni,gdzie dochodzi do napadu na listonosza, w wyniku którego z jego torby ginie tylko jeden list. Przed kocimi detektywami duże wyzwanie, albowiem muszą rozwikłać iście międzynarodową zagwozdkę. Autorka przeczytała premierowy fragment zgromadzonym czytelnikom, a prowadzący wraz z zaaferowanymi najmłodszymi czytelnikami przeprowadził małe śledztwo. Najmłodsi mieli również okazję do zadawania pytań autorce, co spowodowało, że brali czynny udział w tym wydarzeniu. Chętnie głos zabierali również dorośli czytelnicy, którzy przyprowadzili swoje pociechy na to spotkanie.

 

 

 

Jeden z czytelników poruszył temat kwiatu cieszynianki, a inni sugerowali, jakie wątki mogłyby pojawić się w kolejnych częściach. Autorka bardzo ochoczo odpowiadała na pytania oraz wracała myślami do spotkań autorskich, które odbywały się w ramach promocji pierwszego i drugiego tomu Kociej Szajki. Tak, jak w przypadku dwóch poprzednich tomów, ilustracje do tomu trzeciego stworzyła Malwina Hajduk, projektantka książek, plakatów, identyfikacji wizualnych wystaw i szeroko zakrojonych wydarzeń artystycznych.

Na luty zaplanowano premierę czwartego tomu o tytule “Kocia Szajka i duchy w Teatrze”. Akcja będzie się toczyć w Teatrze im. Adama Mickiewicza, ale również w okolicach ulicy Menniczej.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments