Wydarzenia Bielsko-Biała

Supersamochody z Bielska już w taborze policji!

Zdjęcia: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

Dzisiaj Komenda Wojewódzka Policji pochwaliła się ogromnym zakupem nowoczesnych samochodów. Prawdziwą perłą są pozyskane z bielskiej spółki Korczyk sportowe i luksusowe pojazdy kia stinger.

Beskidzka24 i Kronika Beskidzka jako pierwsze poinformowały o tym, że śląska policja kupi w Bielsku-Białej osiem sportowych limuzyn na szczyt klimatyczny. W portalu pisaliśmy o tym tutaj, a e-wydanie „Kroniki” z obszernym materiałem można znaleźć tutaj.

– W związku z potrzebami logistycznymi związanymi z odbywającym się w grudniu szczytem klimatycznym COP24, śląska policja otrzymała 65 nowych radiowozów. Są to samochody oznakowane, jak i nieoznakowane. Pojazdy zostały zakupione ze środków budżetowych policji i trafią bezpośrednio do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Ich koszt wyniósł około 7,2 miliona złotych – informuje biuro prasowe.

Flotę stanowi dwanaście radiowozów volkswagen t6 w wersji patrolowej z nowym typem oznakowania oraz pięć nieoznakowanych pojazdów kia sportage, osiem kia stinger, dziesięć hyundai i20, pięć mercedes vito i dwadzieścia pięć opel astra 5.

– Warto zwrócić uwagę, że auta kia stinger po raz pierwszy zasilą wyposażenie polskiej policji, a pierwsze osiem modeli trafi właśnie na Śląsk. Po zabezpieczeniu szczytu klimatycznego mają one zastąpić w większości stare samochody. Dzięki temu istnieje możliwość wymiany tych pojazdów, które dotychczas były użytkowane przez policjantów i odnowienie floty na funkcjonalne, wysokiej klasy, nowoczesne auta – czytamy w komunikacie policji.

Do tej pory policjanci odebrali osiem pojazdów. Kolejne będą sukcesywnie dostarczane w najbliższych dniach. Dzisiaj trzy z nowych samochodów zaparkowały przed siedzibą katowickiej komendy. Pierwsze egzemplarze nowych aut mieli okazję osobiście przetestować komendant główny Jarosław Szymczyk oraz jego zastępca Andrzej Szymczyk, którzy odwiedzili komendę w związku z odprawą kadry kierowniczej polskiej policji przed COP24. Towarzyszył im szef śląskich policjantów Krzysztof Justyński.

W poniedziałek nowe samochody zostaną zaprezentowane pod KWP.

KB_eko_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hahahahahahahahahaha
Hahahahahahahahahaha
1 rok temu

Ależ osiągnięcie, super samochody z Bielska, zaprojektowane przez polskich konstruktorów, wykonane przez polskich pracowników w polskich fabrykach w Korei 😀

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu

Sprzęt ładny. Skoro potrzebny niech służy. Tylko ciekawe ile tych aut dojezdzi końca swojej służby a ile będzie roztrzaskanych wzorem limuzyn rządowych.

Jerzy. W
Jerzy. W
1 rok temu

Za kasę Szczytu Klimatycznego mało prawdopodobne sami wiemy kto też dobrze na tym zarobi Wiadomo Linie Lotnicze, Hotele, Punkty Gastronomiczne , Drukarnie

Jerzy. W
Jerzy. W
1 rok temu

Jeżeli będzie problem z naborem do pracy murzynów proponuję zatrudnić osoby które przebywają w areszcie śledczym w Katowicach tam gdzie przebywali Waśniewska oraz Bogucki i być może wiele innych sławnych osób .

Jerzy. W
Jerzy. W
1 rok temu

Biały kolor samochodu wobec tego proszę sobie zatrudnić murzynów celem pucowania mycia sami wiemy jest dużo czynności kosmetycznych przy takich pojazdach oraz nie wypada aby policja pokazywała się w miejscach publicznych nieumytym samochodem Wobec najlepszym rozwiązaniem będzie zatrudnić murzynów za niską pensję którzy będą dogadzać pracownikom policji .

Jerzy. W
Jerzy. W
1 rok temu

Jest takie powiedzenie nie dla wszystkich psów jest dobra kiełbasa. Podjadę do Salonu Samochodowego w B-B celem próbnej jazdy testowej marki tego samochodu jaką widzimy na zamieszczonych zdjęciach

Jerzy. W
Jerzy. W
1 rok temu

Według mnie raczej lepiej prowadzi się samochody bez zbędnej nadwagi Sami widzimy na jednym zamieszczonym zdjęciu policjanta z dużą nadwagą ciała Jedynym usprawiedliwieniem jego nadwagi może być choroba zła przemiana materii , cukrzyca oraz inne schorzenia Polecam w trybie pilnym udać się do dobrej dietetyczki celem skutecznego leczenia zbędnego balona

Kierowca bombowca
Kierowca bombowca
1 rok temu

Polska policja zaczyna być w końcu profesjonalna. Niezłe maszyny, i to za kasę ze szczytu. Szacun za takie zakupy. Szerokości!