Wydarzenia Bielsko-Biała

Święto bielskiej policji

W Bielsku-Białej odbyły się dzisiaj obchody Święta Policji. Po raz pierwszy uroczystość miała miejsce na terenie nowej komendy przy ulicy Wapiennej 45. 

Policjanci zaprosili do wspólnego świętowania przedstawicieli parlamentu, władz wojewódzkich i samorządowych oraz policyjnych seniorów. 

Głównym punktem wydarzenia była uroczystość wręczania awansów, wyróżnień i nagród – w tym dla samorządowców, którzy poprzez współpracę z mundurowymi przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa. 

Święto Policji oficjalnie przypada na 24 lipca, w rocznicę powołania polskiej Policji Państwowej w 1919 roku. Ustanowił je Sejm – w 1995 roku – przy okazji nowelizacji ustawy o policji.

Autorką fotoreportażu jest Beata Stekla.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wydarzenia Bielsko-Biała

Święto bielskiej policji

Dzisiaj w Bielskim Centrum Kultury odbyły się obchody święta policji.

W uroczystości wzięli udział policjanci z bielskiego garnizonu oraz bielskiego Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji. Ich gośćmi byli przedstawiciele parlamentu, władz województwa i samorządów. – W naszym pięknym mieście czujemy się bezpiecznie – stwierdził prezydent miasta Jacek Krywult, który składał życzenia funkcjonariuszom z okazji 98 rocznicy powstania policji.

Głównym punktem wydarzenia była uroczystość wręczania awansów, wyróżnień i nagród. Policjantom gratulowali m.in. komendant miejski Dariusz Matusiak i wiceszef śląskiej policji Piotr Kucia.

Autorem fotoreportażu jest Marcin Kałuski.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments