E-edukacja Cieszyn

Świeć przykładem w adwencie

Fot. KPP Cieszyn

“Świeć przykładem! Nie tylko w Adwencie!” – to hasło przyświecające cieszyńskim policjantom i księżom podczas wspólnych działań w trosce o bezpieczeństwo pieszych na drogach. Mundurowi rozmawiają z wiernymi i rozdają opaski odblaskowe w czasie wieczornych mszy w kościołach.

W akcję zaangażowani są m.in. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej komendy, księża z caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Jej celem jest dotarcie do jak największej ilości osób i przekazanie im cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Mundurowi rozdają uczestnikom nabożeństw elementy odblaskowe w parafiach powiatu cieszyńskiego. Stróże prawa podczas krótkich prelekcji informują o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku i poza obszarem zabudowanym, jeżeli pieszy nie porusza się chodnikiem. Po zakończeniu każdego nabożeństwa mundurowi przekazują wiernym zakupione przez Caritas opaski odblaskowe. Łącznie blisko 2000 takich opasek do końca tego roku trafi do mieszkańców w powiecie cieszyńskim. Cel jest jeden – bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Bezpieczny pieszy to ten, który jest widoczny.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments