Sport Cieszyn

Świetny występ cieszyńskich łyżwiarzy figurowych. Nad Olzą zaprezentowali się najlepsi

Emma Kulig. Fot. Tomasz Pindel / mat. pras.

Łyżwiarze figurowi wypełnili po brzegi Halę Widowiskowo-Sportową w Cieszynie. Na dwa tygodnie przed światowym czempionatem w japońskiej Saitamie, publiczność nad Olzą oklaskiwała potencjalnych następców wielkich mistrzów – uczestników Mistrzostw Polski solistów w kategoriach młodzieżowiec, młodzik oraz tańców na lodzie w kategorii junior młodszy A i klasa srebrna.

Zawody mistrzowskie oraz „Piastowski Piruet”, zorganizowane przez KS Cieszyn, miasto Cieszyn i Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego, były bardzo mocno obsadzone. W ciągu czterech dni w rywalizacji na lodzie wzięło udział ponad 300 zawodników, reprezentujących kluby łyżwiarskie z całej Polski. Nie zabrakło reprezentantów Cieszyna. z Cieszyna.

Solistki. Fot. Tomasz Pindel / mat. pras.

Soliści. Fot. Tomasz Pindel / mat. pras.

Jak podkreślają organizatorzy, zawodnicy zaprezentowali ponadprzeciętne umiejętności, wkładając maksimum sił w swoje występy. Szczególnym punktem programu „Piastowskiego Piruetu” była konkurencja amatorów występujących w nowej odsłonie tańców indywidualnych „solo dance”. Jest to nowa konkurencja w łyżwiarstwie figurowym, rozwijającą się prężnie w wielu krajach i stanowi doskonałą okazję dla łyżwiarzy do samodzielnego tańca na lodzie bez partnera. Obowiązują tu zasady tożsame do konkurencji par tanecznych, a szerokie spektrum kategorii sprawia, że taniec solo jest otwarty dla łyżwiarzy w każdym wieku i na każdym poziomie umiejętności.

Julia Jarco. Fot. Tomasz Pindel / mat. pras.

Każdy uczestnik cieszyńskich zawodów wrócił do domu z upominkiem, a medaliści otrzymali dodatkowe trofea. Bardzo dobrze w imprezie zaprezentowali się zawodnicy KS Cieszyn, zdobywając tytuły mistrzów Polski. Pierwsze miejsca wywalczyli Julia Jarco, solistka, klasa srebrna U11, Emilia Kulig, solistka, klasa brązowa U9, a także Mikołaj Słobodzian, solista, klasa srebrna U11, natomiast tytuł wicemistrza Polski przypadł w udziale Zarianie Zapolskiej, solistce, w klasie złotej U13.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments