Cieszyn Kultura i rozrywka

Najlepsze dyplomy w Zamku Cieszyn. Ich wybór nie był łatwy

Fot. Zamek Cieszyn / mat. pras.

Za nami wernisaż prac laureatów 21. edycji międzynarodowego przeglądu Graduation Projects. W sali wystawowej Zamku Cieszyn można oglądać najlepsze prace dyplomowe studentów kierunków projektowych z Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

W ramach finałowej wystawy, podsumowującej 21. edycję międzynarodowego przeglądu, zaprezentowanych zostało 29 laureatów, w tym 14 reprezentujących prace w kategorii 2D i 15 dyplomów w kategorii 3D. Wybór najlepszych prac nie był łatwy, gdyż w sumie do przeglądu zgłoszono ich 215.

Fot. Zamek Cieszyn / mat. pras.

O wyborze najlepszych dyplomów zdecydowało profesjonalne jury konkursu w składzie Agata Korzeńska, Balázs Balogh, Czesława Frejlich, Ferenc Laufer, Filip Tofil, Filip Blažek, Huy Pham, Magdalena Chorąży-Suchy, Marcel Bencik oraz Marián Laššák. Na wystawie w Cieszynie można podziwiać sześć prac absolwentów z Czech, szesnaście prac z Polski, trzy prace ze Słowacji oraz cztery z Węgier. Finałowe dyplomy reprezentują uczelnie w Bratysławie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Pradze, Warszawy oraz Zlinie.

Wystawa czynna jest codziennie do 28 maja, w godzinach od 10.00 do 17.00 w sali wystawowej budynku A Zamku Cieszyn.

google_news