Wydarzenia Sucha Beskidzka

Święto policji w Suchej Beskidzkiej – ZDJĘCIA

Fot. KPP Sucha Beskidzka

Policjanci z powiatu suskiego obchodzili swoje święto. Uroczystości odbyły się na placu Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.

Jak podkreśla aspirant sztabowy Wojciech Copija, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Suchej Beskidzkiej, uroczysty apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru i złożeniem meldunku inspektorowi Dariuszowi Drobnemu, komendantowi powiatowemu policji, przez dowódcę uroczystości komisarza Pawła Siwca.

Komendant, zwracając się do policjantów i policjantek, pogratulował im awansów i sukcesów odnoszonych w codziennej służbie, a szczególnie w obecnych czasach. Pomimo wielu obowiązków, które realizowali, wywiązywali się z nich w sposób wzorowy. Przekazał także podziękowania pracownikom policji za ich zaangażowanie w pracę – relacjonuje Wojciech Copija.

Następnie odczytano rozkazy o mianowaniu na wyższe stopnie służbowe. Dwóch funkcjonariuszy zostało mianowanych przedterminowo na wyższe stopnie służbowe, za wzorowe wykonywanie obowiązków, przejawianie inicjatywy w służbie i doskonalenie kwalifikacji zawodowych. Byli to Adam Kania (komendant Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim) ze stopnia komisarza na nadkomisarza oraz Robert Mazur (zastępca komendanta KP w Jordanowie) ze stopnia młodszego aspiranta na aspiranta.

Na wyższe stopnie służbowe mianowano 26 funkcjonariuszy: 1 na nadkomisarza, 3 na aspiranta sztabowego, 5 na starszego aspiranta, 1 na aspiranta, 6 na młodszego aspiranta, 1 na starszego sierżanta, 7 na sierżanta i 2 na starszego posterunkowego. Dodatkowo, na wniosek zarządu terenowego NSZZ Policjantów KPP w Suchej Beskidzkiej, decyzją prezydium zarządu głównego NSZZ Policjantów ośmiu policjantom przyznano medale z okazji 30-lecia powstania związku, a jeden funkcjonariusz otrzymał brązowy krzyż za zasługi dla zarządu wojewódzkiego NSZZ Policjantów.

Po wręczeniu odznaczeń i awansów głos zabrali zaproszeni goście. Ciepłe słowa uznania, gratulacje, a także podziękowania policjantki, policjanci oraz pracownicy policji usłyszeli od senatora Andrzeja Pająka, a życzenia w imieniu własnym oraz wszystkich samorządów złożył starosta suski Józef Bałos – dodaje Wojciech Copija.

Fot. KPP Sucha Beskidzka

Fot. KPP Sucha Beskidzka

Fot. KPP Sucha Beskidzka

Fot. KPP Sucha Beskidzka

Fot. KPP Sucha Beskidzka

Fot. KPP Sucha Beskidzka

Fot. KPP Sucha Beskidzka

Fot. KPP Sucha Beskidzka

Fot. KPP Sucha Beskidzka

Fot. KPP Sucha Beskidzka

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ela
Ela
2 lat temu

A ci czarni co oznaczają policję to z zakładu pogrzebowego

Iwona
Iwona
2 lat temu

Co to za święto jak ich tak zniszczył jarek i pis nie pilnują Polaków tylko sektę pis.