Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Zagrają w imię przyjaźni

Dzisiaj o godzinie 20 na Rynku w Bielsku-Białej odbędzie się IV edycja koncertu #graMY doBBro. Artyści zagrają przeciw nienawiści. W imię przyjaźni, wzajemnego szacunku i zrozumienia. W trakcie wydarzenia będzie można wesprzeć Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Kronika Beskidzka objęła patronat medialny nad koncertem.

Na scenie pojawią się: Bąk Agnieszka & Olma Błażej, Biały/Hendons, Bielska Szkoła Aktorska im. A Osieckiej, Dembińska Agnieszka, Dobre Bielskie Trąbienie, Dzień Dobry, Factory of Blues, Fausystem, Golec Maja, Gucik Maciej, Gołuch Patryk, Klamka, KamtooDK, Kruczek Zbigniew, Lewandowski Tomek & SzeSzeMa, Loranc Iwona, MAJKI, Maleszka Karol, Mysłajek Anna, Nykiel Aleksandra, Pearl Band, Pociąg Rock’n’Roll, Projekt Jasienty, Retrospekcja, SCZ Familia, sskjegg, The Djangos, Walimy w Kocioł, Wirska Paulina & Madzia Tomasz, Włóczykije. Koncert poprowadzi Piotr Skucha. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej.

#graMYdoBBro to wspólna inicjatywa Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz lokalnych artystów. Akcja została zapoczątkowana przez jedną ze znanych piosenkarek, która po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, zachęciła środowiska artystyczne do integracji. Bielsko-Biała podjęło inicjatywę, ale w swój własny sposób i 11 lutego 2019 w Teatrze Polskim odbyła się pierwsza edycja koncertu, w którym ponad 30 wokalistów, muzyków i zespołów z różnych wyraziło sprzeciw dla nienawiści oraz dało wyraz jedności i solidarności. Druga edycja wydarzenia doszła do skutku na bielskim Rynku w sierpniu 2019, a trzecia 1 sierpnia 2020 roku.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Siwy
Siwy
1 miesiąc temu

Ale z Ciebie burak…….

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

A co to za beztalencia? NIE WYBIERAM SIĘ!!! ZABIERAĆ TO lewackie GOOWNO Z MOJEGO MIASTA!!!

Gosia
Gosia
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Ile nienawiści już w tej wypowiedzi a mówią kochaj bliźniego jak siebie samego,czego ich prezes uczy?

Hermenegilda Pierwsza
Hermenegilda Pierwsza
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Jak może osobnik i podszywacz co to zadomowił się na dobre pod ukradzionym nickiem, indywiduum co to nie czuje się Polakiem, atakuje władze miasta, wykpiwa mieszkańców – mówić, że B.B. to moje miasto?