Sport Cieszyn

Przez Dębowiec przejeżdża wyścig rowerowy

Fot. Pixabay

1 sierpnia przez Zarzecze i Dębowiec przejeżdżać będzie wyścig rowerowy Pętla Magurska w ramach cyklu Dobre Sklepy Rowerowe ROAD Maraton. Organizatorzy uprzedzają o utrudnieniach w ruchu w godzinach 9.00-11.00.

W piątą edycję wyścigu kolarstwa szosowego zaangażowane jest 12 gmin Zagłębia Ambitnej Turystyki w Beskidzie Niskim: Besko, Bukowsko, Dębowiec, Dukla, Iwonicz-Zdrój, Jaśliska, Komańcza, Krempna, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Rymanów, Zarszyn. Współorganizatorami imprezy są: Beskidzkie Towarzystwo Turystyczne “Przełom Wisłoka”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Rowerowych CYCLO PARTNER.

Na czas wyścigu drogi będą częściowo wyłączone z ruchu, a sama trasa zostanie zabezpieczona przez odpowiednie służby. Kierowcy proszeni są o ostrożność i rozwagę.

Szczegółowy przebieg trasy podany przez organizatorów dla mieszkańców gminy Dębowiec: Kolarze przejadą od Łajsc w stronę Zarzecza, następnie zjeżdżając koło Domu Ludowego, drogą wojewódzką udadzą się w stronę Dębowca. Zmagania w Dębowcu rozpoczną podjazdem pod Bazylikę Mniejszą, pojadą w kierunku Jasła i na skrzyżowaniu w Dębowcu (na Syzmę) skręcą w lewo w kierunku centrum Dębowca. Następnie dojadą do skrzyżowania przy cmentarzu parafialnym w Dębowcu i pojadą w stronę Załęża.

Fot. mat. pras.

google_news