Na sygnale Czechowice-Dziedzice

Czechowice-Dziedzice: Strażnicy kontra palenie trawy i gałęzi w ogródkach

Fot. Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Kilka interwencji odnotowała Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach po zgłoszeniach o spalaniu odpadów zielonych w przydomowych ogrodach.

Jak podkreślają strażnicy, takie spalanie spowodowało spore zadymienie okolicy oraz uciążliwy zapach unoszący się w powietrzu.

Sprawcy argumentowali swoje zachowanie niewiedzą o przepisach. Tłumaczyli się, że wykonywali prace porządkowe w ogródku i chcieli pozbyć się w ten sposób odpadów, myśląc że jest to dozwolone. Niestety takie praktyki są zabronione w myśl art. 191 Ustawy o odpadach, który brzmi : Kto, wbrew przepisowi art. 155, termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów – podlega karze aresztu albo grzywny. W związku z popełnionymi wykroczeniami strażnicy wykonali czynności służbowe i zakazali dalszego spalania odpadów. Odpady zielone można kompostować na swojej posesji lub przewieźć do PSZOK, czyli Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który znajduje się przy ulicy Prusa 33 w Czechowicach-Dziedzicach – informuje czechowicka Straż Miejska.

Fot. Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments