Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Święto Róży w Willi Sixta

Fot. Marcin Kałuski

Galeria Bielska BWA przygotowała moc atrakcji dla miłośników kwiatów, a także osób zainteresowanych literaturą, fotografią, architekturą i innymi dziedzinami sztuki. Druga edycja Święta Róży odbędzie się w sobotę, 3 września.

Jak wyliczają w BWA, w bogatym programie wydarzenia znajdziemy m.in. warsztaty plastyczne dla dzieci, podczas których uczestnicy na własnych koszulkach i torbach odbiją szablon z motywem róży. Nie zabraknie także inspirujących spotkań: florystka Sylwia Jezierska nie tylko opowie o pracy z kwiatami, ale także oprowadzi po własnych kompozycjach zainspirowanych wystawą „Dla Johanne i Anny”. Z kolei Grzegorz Hyży, producent róż, podzieli się tajnikami hodowli tych niezwykłych kwiatów. Święto Róży będzie także okazją do spotkania z tajemniczym Panem Sixtem i jego małżonką Johanne, w których wcielą się aktorzy Teatru Polskiego w Bielsku-Białej: Grzegorz Sikora i Barbara Guzińska. Na sam koniec dnia organizator proponuje udział w słuchowisku zrealizowanym w oparciu o zapiski Róży Luksemburg, które odsłoni przed nami niezwykłą – botaniczną i międzygatunkową – wrażliwość znanej rewolucjonistki.

Święto Róży to także szansa, aby wykonać ciekawe zdjęcia do aktualnie trwającego konkursu Willa Sixta w twoim obiektywie. Zgłoszenia można nadsyłać do 9 września 2022 roku.

2. Święto Róży odbędzie się w Willi Sixta przy ul. Adama Mickiewicza 24 w godzinach od 11.00 do 19.00. Wstęp na wszystkie warsztaty i spotkania jest bezpłatny!

Wydarzenie towarzyszy obchodom Dni Bielska-Białej.

Szczegóły na stronie internetowej galerii – TUTAJ.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments