Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Święto Zabawki Ludowej w Stryszawie z gwiazdami

Fot. GOK Stryszawa

Nadchodzi 26. Święto Zabawki Ludowej w Stryszawie, gdzie, jak zawsze nie zabraknie atrakcji i wielu gwiazd dużego formatu!

Dwudniowa impreza rozpocznie się w sobotę (3 czerwca) na terenie Centrum Sportu i Rekreacji obok szkoły Podstawowej nr 2 w Stryszawie. Na początek widzowie będą mogli podziwiać i oklaskiwać prezentację dziecięcych i młodzieżowych grup konkursowych, a po nich pokaz iluzji w wykonaniu Konrada Mościńskiego. Zagra Kapela Spod Jałowca ze Stryszawy, wystąpią cheerleaderki z Akademii Sportu Fit Motiv, a w pokazie tanecznym Step Up Akacemy. Po nich na scenie pojawią się zespół Nice Voice, Orkiestra Dęta Gminy Stryszawa i zespół Zgórcy. O 19.30 rozpocznie się koncert zespołu Potock, a po nim (około 21.30) do wspólnej zabawy tanecznej zaprosi zespół Klezmer Band.

Niedzielne (4 czerwca) świętowanie rozpocznie się o 14.00 od występów zespołów regionalnych Lipowianie z Lipowej, Białodunajcanie z Białego Dunajca i Babiogórzanie – Polana Makowska z Makowa Podhalańskiego. Po nich zagra Kapela Susko Muzyka, a o 17.00 do łez rozbawi jedyny w swoim rodzaju artysta kabaretowy Marcin Daniec. Później przyjedzie ponownie czas na muzykę. Na scenie zaprezentuje się zespół Jafer, a o 20.15 zagra legendarny zespół Lombard, co będzie już ostatnim akcentem tegorocznego Święta Zabawki Ludowej w Stryszawie.
W czasie dwudniowego święta nie zabraknie wielu innych atrakcji. Będzie sporo stoisk gastronomicznych, sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego, ścianka wspinaczkowa, a dla dzieci wesołe miasteczko i animacje. Będzie można wziąć udział w warsztatach tworzenia drewnianych zabawek ludowych, a w niedzielę od 13.00 do 21.00 skorzystać z przejażdżki specjalną kolejką turystyczną Stryszawa Dolna – Stryszawa Górna.

Dodajmy, że jeszcze w piątek (2 czerwca) organizatorzy zapraszają do Beskidzkiego Centrum Zabawki Drewnianej, gdzie o 17.00 otwarta zostanie wystawa pokonkursowa na zabawkę.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments