Sport Żywiec

Sylwia Zyzańska i Łucznik ze złotem

Świetnie spisali się zawodnicy Łucznika Żywiec podczas ostatnich Mistrzostw Polski Seniorów w Dobczycach. Złotymi medalami mogą się pochwalić Sylwia Zyzańska oraz drużyny kobieca i męska.

W zawodach w kategorii indywidualnej Sylwia Zyzańska w walce o złoto pokonała w finale Karinę Pałkę-Lipiarską z Grota Zabierzów 6:4. Po brąz sięgnęła inna zawodniczka Łucznika Joanna Rząsa, a kolejna żywczanka Natalia Leśniak była piąta. W strzelaniu drużynowym kobiet Łucznik Żywiec (w składzie: Sylwia Zyzańska, Natalia Leśniak i Wioleta Myszor) nie miał sobie równych i żywczanki zdobył złoty medal pokonując w finale Stellę Kielce 6:2. Dodatkowo drużyna Łucznika zdobyła jeszcze dwa złote medale w strzelaniu na odległość 50 i 30 m oraz srebrny medal w odległości na 60 m. W strzelaniu na 60 m złoty medal zdobyła Sylwia Zyzańska, a srebrny Natalia Leśniak. W odległości na 50 m zwyciężyła Wioleta Myszor przed Sylwią Zyzańską, Glorią Juszczuk i Joanną Rząsą (wszystkie z Łucznika). W odległości na 30 m zwyciężyła Joanna Rząsa, a srebrny medal zdobyła Natalia Leśniak. Druga kobieca drużyna Łucznika (w składzie: Joanna Rząsa, Zuzanna Grzymek, Gloria Juszczuk i Paulina Lach) wywalczyła brązowy medal w odległościach na 60 i 30 m oraz srebrny na 50 m. Złoty medal wśród mężczyzn w odległości na 90 m zdobyła drużyna Łucznika Żywiec (Oskar Kasprowski, Patryk Cacak i Szymon Kurowski).

– Była to największa sensacja mistrzostw, bo w finale żywczanie pokonali faworytów drużynę Marymontu Warszawa dopiero w dogrywce 3 strzałami i ostatecznym wynikiem 27:25. Młodzi łuczniczy z Żywca zdobyli jeszcze brązowy medal w strzelaniu na odległość 50 m. – mówi Jan Lach, prezes LKS Łucznik Żywiec.

Oskar Kasprowski, mistrz tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Warszawie, w mistrzostwach w Dobczycach zajął siódme miejsce, a brązowe medale ustrzelił w konkurencjach na 90 i 50 m. W końcowej klasyfikacji medalowej zdecydowanie wygrał Łucznik Żywiec przed Marymontem Warszawa i Obuwnikiem Prudnik.