Szachowa majówka w Goleszowie | ZDJĘCIA

Ostatni weekend kwietniowo-majowy w Goleszowie upłyną pod znakiem zmagań szachistów. Odbyły się aż trzy turnieje, które zgromadziły znaczne grono zawodników nie tylko z Polski, ale również z Czech czy Ukrainy.

W pierwszej kolejności odbył się 30 kwietnia  45. Międzynarodowy Turniej Szachowy MOKATE, w którym wysokie lokaty osiągnęli przedstawiciele Stowarzyszenie Szachowego Olimpia Goleszów. Drugą lokatę zajął Mateusz Myrmus natomiast czwarty był Karol Niedoba, a siódmy Janusz Raszka – jedyni “seniorzy” z dobrymi lokatami w gronie zdominowanym przez juniorów.  Stanisław Matus był drugi w turnieju do III kategorii, a Krzysztof Czapla zwyciężył  w turnieju do 12 lat.

We wtorek 2 maja miały miejsce rozgrywki w ramach 46. Międzynarodowego Turnieju MOKATE o Puchar Śląska Cieszyńskiego, na który przyjechali niezwykle utytułowani gracze, przez co toczyła się niezwykle zacięta i wyrównana walka. Zwyciężył mieszkający od wielu lat w Krakowie, ukraiński arcymistrz Petro Golubka, na kolejnych miejscach uplasowali się IM Egor Bogdanov, FM Vadim Razin (obaj z Ukrainy), miejsce tuż za podium zajął IM Vojtech Zwardoń z Czech, następnym był FM Eneasz Wiewióra i Mateusz Myrmus. Po raz kolejny na rozgrywkach w Goleszowie zagrała czołowa polska szachistka i medalistka olimpijska Karina Cyfka, która wygrała klasyfikację kobiet. W tym samym dniu rozgrywany był turniej czekoladowy dla roczników 2012 i młodszych, który wygrał szachista SSz Olimpii Goleszów Krzysiek Czapla.

W świąteczną środę rozegrany został 47. Międzynarodowy Turniej Szachowy MOKATE, w którym drugą lokatę zajął  Mateusz Myrmus (SS Olimpii Goleszów). Krzysiek Czapla etatowy triumfator turniejów Czekoladowych, grając w grupie do III kategorii bez ograniczenia wiekowego zajął drugie miejsce a Nikola Herezy kolejny raz okazała się najlepszą zawodniczką.

Zdjęcia: Stowarzyszenie Szachowe Olimpia Goleszów