Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Dwa jubileusze – dwie szacowne jubilatki

29 kwietnia setne urodziny obchodziła bielszczanka Anna Prus. Z tej okazji szacowną jubilatkę – obecnie pensjonariuszkę Domu Pomocy Społecznej Dom Nauczyciela przy ul. Pocztowej w Bielsku-Białej – odwiedzili przedstawiciele bielskiego samorządu z przewodniczącą Rady Miejskiej Dorotą Piegzik-Izydorczyk na czele.

Pani Anna urodziła się w Białej i tu spędziła dzieciństwo i młodość. Była trzecim dzieckiem z czworga rodzeństwa i jako jedyna przeżyła wojnę. Z wykształcenia jest ekonomistką. Początkowo pracowała jako księgowa w jednej z bielskich zakładów. W 1968 roku przeniosła się do Szczecina, gdzie objęła stanowisko głównego księgowego w dużym przedsiębiorstwie. W mieście nad Odrą wyszła za mąż. Po tym jak jej mąż zginął w wypadku samochodowym wróciła pod Bielska-Białej, gdzie mieszka do dzisiaj. W życiu prywatnym była zapalną podróżniczką oraz miłośniczką muzyki poważnej. Od ponad roku mieszka w domu pomocy, gdzie przeniosła się ze względu na pogarszający się stan zdrowia.

 

Z kolei dzień wcześniej 28 kwietnia sto pierwszą rocznicę ślubu świętowała Józefa Procner. I w tym wypadku szacowną jubilatkę odwiedziła z kwiatami, życzeniami oraz gratulacjami przewodnicząca Dorota Piegzik-Izydorczyk w towarzystwie dyrektor Biura Rady Miejskiej Danuty Brejdak.
Pani Józefa to rodowita bielszczanka Od 40 kat mieszka przy ulicy Komorowickiej gdzie przez wiele lat prowadziła zakład krawiecki. Mimo podeszłego wieku jest osobą aktywną lubi czytać i rozwiązywać krzyżówki. Jubilatka ma jedną córkę i jednego wnuka, prawnuczkę i dwóch praprawnuków.

Fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB oraz  Biuro Rady Miejskiej

google_news