Wydarzenia Żywiec

Szarżował ponad 170 km/h w tunelu w Lalikach! – WIDEO | ZDJĘCIA (AKTUALIZACJA)

Fot. OSP Milówka

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała film z wypadku do jakiego doszło w tunelu „Emilia” w ciągu drogi ekspresowej S1 w Lalikach.

Do wypadku doszło w niedzielę (16 czerwca) około 10.55. Wtedy to rozpędzone mitsubishi kilka razy uderzyło w tył mercedesa. Następnie oba pojazdy wytrącone z toru jazdy uderzają w jadącego z naprzeciwka hyundaia. Jak poinformowała spółka Ratownictwa Medycznego w Żywcu w sumie w trzech auta podróżowało 10 osób, z 5 z obrażeniami przewieziono do szpitala. Wczoraj (17 czerwca) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała film z całego zdarzenia. GDDKiA podkreśla, że sprawca zderzenia jechał przez tunel z prędkością aż ponad 170 km/h! Tu warto zaznaczyć, że normalnie w tym tunelu obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h, ale po pożarze, do którego doszło 27 stycznia tego roku, wprowadzono tam ograniczenie do 50 km/h!

***

Dzisiaj (18 czerwca) o godzinie 16.04 GDDKiA poinformowała, że kierowca, który wykazał się skrajną brawurą i nieprzestrzeganiem przepisów drogowych, a w konsekwencji utratą panowania nad pojazdem, był pod wpływem alkoholu!

Fot. OSP Milówka

Fot. Ratownictwo Medyczne w Żywcu

Fot. OSP Milówka

Fot. OSP Milówka

google_news