Sport Sucha Beskidzka

Szczegóły startów w Valvoline Rajdzie Małopolski – MAPY PRZEJAZDÓW

Fot. Materiał prasowy

Aż 101 załog stanie jutro (30 lipca) na starcie pierwszej edycji Valvoline Rajdu Małopolski. Zawody rozgrywane w cyklach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska i Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska potrwają przez dwa dni na terenach Makowa Podhalańskiego, Suchej Beskidzkiej, Zawoi i okolicy. Gdzie i o której dokładnie pojadą zawodnicy?

Jak podkreślają organizatorzy z budżetu rajdu już poprawiona została nawierzchnia drogi łączącej osiedla Bielasy i Zalas na granicy Zawoi i Grzechyni.

Chcemy, by rajd był przyjemnością nie tylko dla zawodników, ale także dla mieszkańców. Oczywiście rajd jest w pełni zabezpieczony i organizowany zgodnie z prawem, a do jego organizacji pozytywne opinie wydało blisko dziesięć instytucji. To wielkie wydarzenie, które promuje nasz region na szeroką skalę i napędza ruch turystyczny. Już teraz dziękuję wszystkim mieszkańcom za przychylność, zrozumienie i pomoc, którą otrzymujemy. W organizacji uczestniczy blisko 200 osób, które robią wszystko, aby te dwa dni były świętem motoryzacji – mówi przewodniczący komitetu organizacyjnego, Gabriel Borowy.

Organizatorzy zwracają się do wszystkich, aby słuchali poleceń zabezpieczających i w razie pytań lub wątpliwości kontaktowali się z nimi.

Jutro (30 lipca) odbędzie się ceremonia startu i pierwszy odcinek specjalny, którego start zlokalizowany został na Rynku w Makowie Podhalańskim. Tam zaplanowano również dodatkowe atrakcje jak profesjonalne symulatory jazdy rajdowej czy wystawa samochodów amerykańskich. Wszystko rozpocznie się o 18.00.

Sobota (31 lipca) to dwa odcinki specjalne: z Zawoi Przysłop przez Bielasy do Grzechyni oraz z Grzechyni przez Carchlę do Suchej Beskidzkiej. Strefa serwisowa wraz z symulatorami i zlotem foodtrucków zlokalizowana będzie na placu targowym w Suchej Beskidzkiej przez cały dzień. Pierwsze załogi zaczną zjeżdżać na metę pod suskim zamkiem około 16.30, a ceremonia wręczenia pucharów rozpocznie się o 19.30 na zamkowym dziedzińcu.

Harmonogram czasowy Valvoline Rajdu Małopolski 2021

Piątek – 30 lipca

19.30 – Start Honorowy, Maków Podhalański – Rynek

19.35 – OSS 1 – Maków Podhalański (2,42 km)

Sobota – 31 lipca

9.00 – Serwis A, Plac Targowy Sucha Beskidzka

9.43 – OS 2 – Przysłop (3,2 km)

9.58 – OS 3 – Sucha Beskidzka (3 km)

11.58 – Serwis B, Plac Targowy Sucha Beskidzka

12.56 – OS 4 – Przysłop (3,2 km)

13.11 – OS 5 – Sucha Beskidzka (3 km)

15.11 – Serwis C, Plac Targowy Sucha Beskidzka

16.09 – OS 6 – Przysłop (3,2 km)

16.24 – OS 7 – Sucha Beskidzka (3 km)

16.36 – Meta rajdu, Zamek Suski

Sponsorem tytularnym rajdu jest firma Valvoline. Patronat nad rajdem objęli: marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski, starosta suski Józef Bałos, burmistrz Makowa Podhalańskiego Paweł Sala, burmistrz Suchej Beskidzkiej Stanisław Lichosyt i wójt gminy Zawoja Marcin Pająk. Partnerami zawodów są: VD, Województwo Małopolskie, Powiat Suski, Electris, Auto-Classic, Pochłopień, Akces, Firma Budowlana Lichosyt, Blachdom Plus, Drewmax, Lurka, Litdrew.pl, Auto-serwis Jancarz, Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej, BSG Parts, Honda Kolaczek, Auto Lux, Akces Plast, Mosur Warsztat, HyperNET Kopalnia Kamienia Osielec S.A., Niwa Osielec, Gummi Serwis, Kolor Plus Studio oraz Sużyw. Patronat medialny objęły redakcje: Motowizja, Motorsport.com, Rallypl.com, Rally and Race, inMotorsport.tv, Radiostrada, Moto Radio, Kronika Beskidzka, Sucha24.pl, PowiatSuski24.pl, malopolskaonline.pl oraz suskiDlaWas.info. Organizatorem Valvoline Rajdu Małopolski jest Automobilklub Śląski, a promotorem firma GB Promotion.

ODCINEK SPECJALNY W MAKOWIE PODHALAŃSKIM

Fot. Materiał prasowy

Fot. Materiał prasowy

ODCINEK SPECJALNY ZAWOJA PRZYSŁOP – BIELASY – ZALAS – GRZECHYNIA

Fot. Materiał prasowy

Fot. Materiał prasowy

ODCINEK SPECJALNY GRZECHYNIA – CARCHLA – SUCHA BESKIDZKA NOWY ŚWIAT

Fot. Materiał prasowy

Fot. Materiał prasowy

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec SB
Mieszkaniec SB
1 rok temu

BARDZO DZIĘKUJEMY organizatorowi “Imprezy rajdowej” za huk i smród spalin jaki mamy dzięki tej pseudo rozrywce w mieszkaniach 🙂
Następny taki rajd proszę sobie zorganozować pod swoimi oknami – ta uwaga również do Pana Burmistrza i władz, które prawdpodobnie wydały na to zgodę.