Bielsko-Biała Na sygnale

Szczyrk: Najpierw plama, potem pożar

Fot. OSP Szczyrk/T. Przybyła

Szczyrkowscy strażacy zaliczyli dzisiaj dwie interwencje, jedną po drugiej, przy tej samej ulicy – Myśliwskiej. Najpierw o około 10.30 zostali wezwani do neutralizacji plamy oleju, potem zajęli się gaszeniem pożaru w restauracji.

Druhowie załatwili sprawę plamy w 20 minut. O pożarze poinformowali ich przypadkowi przechodnie, w czasie kiedy druhowie kończyli poprzednie zadanie. Po konsultacji ze stanowiskiem kierowania dowódca zadecydował o podjęciu kolejnej akcji.

– Po przybyciu na miejsce stwierdzono pożar w rurze kominowej prowadzącej do pieca kuchennego. Nadpaleniu uległy również drewniane elementy budynku. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru, przewietrzeniu restauracji oraz dokładnym sprawdzeniu budynku pod kątem ukrytych zarzewi ognia przy użyciu kamery termowizyjnej – opisują strażacy ze szczyrkowskiej OSP.

Fot. OSP Szczyrk/T. Przybyła

6
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
5 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
6 Komentarzy
BetiRomekCyrkowiec się znalazłMądrości nauczyć trudnoPan Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Fret
Gość
Fret

Po asfalcie na lancuchach?

Pan
Gość
Pan

Jak to w Cyrku

Cyrkowiec się znalazł
Gość
Cyrkowiec się znalazł

Cyrk też może potrzebować pomocy strażaków.

Mądrości nauczyć trudno
Gość
Mądrości nauczyć trudno

W Szczyrku jest śnieg! Teraz w tym momencie, może nie wszędzie ale jest. To taki biały zamarznięty deszcz. Szczególnie jest go dużo zimą. To taka pora roku gdzie jest zimno. Ażeby zimą dojechac do pożaru lub np.na piwko w wyższych partiach gór, ludzie zakładają łańcuchy. Strażacy też ludzie. Mądrzy ludzie. Przygotowani na doły i góry.

Romek
Gość
Romek

Jasne a palił się komin w dunocim ciekawe jak pamie drogi by tam dojechali. Załóżmy hipotetycznie że zapalił ci się komin ty w panice a straży nima dzwonisz a tam słyszysz że wyjadą jak założą łańcuchy wiesz do czego zmierzam. Wtedy by było że strażacy nie przygotowani eh.

Beti
Gość
Beti

Wiesz ile waży auto pożarnicze?