Bielsko-Biała Na sygnale

Szczyrk: Najpierw plama, potem pożar

Fot. OSP Szczyrk/T. Przybyła

Szczyrkowscy strażacy zaliczyli dzisiaj dwie interwencje, jedną po drugiej, przy tej samej ulicy – Myśliwskiej. Najpierw o około 10.30 zostali wezwani do neutralizacji plamy oleju, potem zajęli się gaszeniem pożaru w restauracji.

Druhowie załatwili sprawę plamy w 20 minut. O pożarze poinformowali ich przypadkowi przechodnie, w czasie kiedy druhowie kończyli poprzednie zadanie. Po konsultacji ze stanowiskiem kierowania dowódca zadecydował o podjęciu kolejnej akcji.

– Po przybyciu na miejsce stwierdzono pożar w rurze kominowej prowadzącej do pieca kuchennego. Nadpaleniu uległy również drewniane elementy budynku. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru, przewietrzeniu restauracji oraz dokładnym sprawdzeniu budynku pod kątem ukrytych zarzewi ognia przy użyciu kamery termowizyjnej – opisują strażacy ze szczyrkowskiej OSP.

Fot. OSP Szczyrk/T. Przybyła

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Fret
Fret
2 lat temu

Po asfalcie na lancuchach?

Pan
Pan
2 lat temu
Reply to  Fret

Jak to w Cyrku

Cyrkowiec się znalazł
Cyrkowiec się znalazł
2 lat temu
Reply to  Pan

Cyrk też może potrzebować pomocy strażaków.

Mądrości nauczyć trudno
Mądrości nauczyć trudno
2 lat temu
Reply to  Fret

W Szczyrku jest śnieg! Teraz w tym momencie, może nie wszędzie ale jest. To taki biały zamarznięty deszcz. Szczególnie jest go dużo zimą. To taka pora roku gdzie jest zimno. Ażeby zimą dojechac do pożaru lub np.na piwko w wyższych partiach gór, ludzie zakładają łańcuchy. Strażacy też ludzie. Mądrzy ludzie. Przygotowani na doły i góry.

Romek
Romek
2 lat temu

Jasne a palił się komin w dunocim ciekawe jak pamie drogi by tam dojechali. Załóżmy hipotetycznie że zapalił ci się komin ty w panice a straży nima dzwonisz a tam słyszysz że wyjadą jak założą łańcuchy wiesz do czego zmierzam. Wtedy by było że strażacy nie przygotowani eh.

Beti
Beti
2 lat temu
Reply to  Fret

Wiesz ile waży auto pożarnicze?