Wydarzenia Bielsko-Biała

Szczyrk: Nowy komisariat oficjalnie otwarty

Fot. KMP Bielsko-Biała

Choć szczyrkowscy policjanci urzędują w nowym komisariacie przy ulicy Myśliwskiej 40 od pierwszych dni listopada, to jego oficjalne otwarcie miało miejsce dzisiaj.

Dotychczasowy komisariat mieścił się na obrzeżach miasta, przy ulicy Granicznej 1. Nowa lokalizacja znajduje się w ścisłym centrum kurortu, obok siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jest to trzykondygnacyjny budynek liczący 12 metrów wysokości, 11 szerokości i 30 długości. Ze względu na dwuspadowy dach dobrze komponuje się z górskim otoczeniem i – tym samym – różni się od  innych komisariatów.  Budynek komisariatu jest budynkiem pasywnym. Oznacza to, że przy jego budowie zastosowano rozwiązania minimalizujące zużycie energii w trakcie dalszego użytkowania. Z tego względu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dorzucił do inwestycji 300 tysięcy złotych. Sama budowa (łącznie z pieniędzmi z WFOŚiGW) pochłonęła 3,3 miliona. Całość wraz z wyposażeniem kosztowała milion więcej.

W nowej siedzibie szczyrkowscy policjanci mają do dyspozycji 700 metrów kwadratowych powierzchni, na której zmieściło się 70 pomieszczeń dla służby dyżurnej, prewencyjnej, dzielnicowych, służby kryminalnej, korpusu cywilnego i kierownictwa jednostki. Na terenie jednostki funkcjonuje siłownia przeznaczona dla policjantów i pracowników cywilnych.

Mundurowi ze Szczyrku zyskali dzisiaj nie tylko nową siedzibę, ale także nowy, nieoznakowany radiowóz, którego zakup w połowie sfinansowało miasto. Niebawem w komisariacie zawiśnie ogólnodostępny alkomat.

navigate_before
navigate_next

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Winifryda
Winifryda
5 lat temu

A kaplica gdzie …?

Marek
Marek
5 lat temu

Najważniejsze że był ksiądz.

ze_wsi
ze_wsi
5 lat temu
Reply to  Marek

Żeby tylko jeden.

Franuś
Franuś
5 lat temu

Może dalej trzeba wyjaśnić co to znaczy budynek pasywny od strony: w których to miejscach będzie zminimalizowane zużycie energii. Przy brakach kadrowych w policji może należy dopowiedzieć w jakim zakresie teraz jest wykorzystane 70 pomieszczeń i kiedy będzie zagospodarowanie docelowe. A może przewiduje się jak na budynek pasywny przystało, że niektóre z 70 pomieszczeń będą dzierżawione innym instytucjom. Siłownia będzie służyła policjantom i pracownikom cywilnym… policji czy jako ogólnodostępna np. dla okolicznych grubokarkich i wytatuowanych kibiców, ochroniarzy a może więźniów znanych policji bo to by była ciekawa symbioza.? Co będzie znajdowało się w starym komisariacie policji?