Wydarzenia Żywiec

Większa Koalicja Obywatelska w Radzie Powiatu Żywieckiego?

Franciszek Dybek. Fot. Paweł Szczotka

Niewykluczone, że wkrótce powiększy się liczba radnych Koalicji Obywatelskiej (PO + Nowoczesna) w Radzie Powiatu Żywieckiego.

Dołączenie do Koalicji Obywatelskiej rozważa radny Franciszek Dybek. W ostatnich wyborach startował on z listy Porozumienia Samorządowego, które w koalicji z PiS rządzi powiatem żywieckim.

Obecnie swój status mógłbym określić jako radny niezależny. Ale nie ukrywam, że zastanawiam się nad wstąpieniem do klubu Koalicji Obywatelskiej jako sympatyk. Powód? Na razie nie chciałbym tego komentować. W każdym razie jeśli dojdzie do mojego dołączenia, to na pewno nie z pobudek chęci uzyskania jakiegoś stanowiska – podkreśla radny Franciszek Dybek.

Dodajmy, że obecnie w Radzie Powiatu Żywieckiego Koalicja Obywatelska ma 3 radnych. Gdyby radny Franciszek Dybek dołączyły do nich, to wtedy liczyłaby 4.

Kronika2110_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Barbara
Barbara
1 rok temu

Tak się zawsze dzieje po wyborach… Są takie przechrzty, sprzedawczyki itp którym nie powinno się ręki podawać ! Tak jest nie tylko w powiecie…

Moa
Moa
1 rok temu

Po wyborach nie powinno zmieniać się żadnych barw. Mandat dostało Porozumienie Samorządowe i tak powinno zostać. Jeżeli ktoś zmienia “barwy” powinien stracić mandat a na jego miejsce wejść kolejna osoba z Porozumienia. Co z programem wyborczym – takie trochę oszustwo wobec głosujących obywateli

Franuś
Franuś
1 rok temu
Reply to  Moa

Święta racja ale przebierańców, którzy za chwilę po wyborach zmieniają poglądy znajdzie się więcej niż opisany przypadek. Z dostosowaniem się do powiedzenia, że “tylko krowa nie zmienia poglądów”. W wielu przypadkach wybrani włodarze zapominają w trakcie kadencji co obiecali mieszkańcom w kampanii wyborczej. Bo najważniejsze być wybranym a dalej to jakoś się przystosuję.

Patrzący na rece
Patrzący na rece
1 rok temu

Czysty interes–z ktorej strony wiatr zawieje?????

Franuś
Franuś
1 rok temu

Dołączenie radnego do koalicji PO nie ma żadnego znaczenia w układzie sił. Szczególnie jeśli radny powiatowy nie chce komentować swojej zmiany barw. Trzeba skomentować panie radny.