Wydarzenia Bielsko-Biała

Szczyrk: Urząd Miasta nie dał zgody na przewiert

Fot. Beata Stekla

Burmistrz Szczyrku poinformował, że nie było zgody na wykonywanie przewiertu przy ulicy Leszczynowej, gdzie na skutek wybuchu gazu zawalił się dom, pod gruzami którego zginęło osiem osób.

Jak mówi naszej redakcji Antoni Byrdy, Urząd Miasta wydał inwestorowi zgodę na wykonanie otwartego wykopu, a nie przewiert. Radzono też, aby porozumiał się z mieszkańcami w sprawie optymalnego terminu prowadzenia prac. Burmistrz nie zdradza, kto był tym inwestorem, na zlecenie którego przewiert wykonała bielska spółka Aqua System. – Teraz to sprawa prokuratury – stwierdza.

– Najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy w Szczyrku było uszkodzenie gazociągu średniego ciśnienia podczas robót wykonywanych przez firmę Aqua System – informowała wcześniej Polska Spółka Gazownictwa.

W mediach pojawiły się informacje o tym, że mieszkańcy Szczyrku wykłócali się z robotnikami o prowadzone po zmroku prace. Antoni Byrdy o takim zajściu nie słyszał. Takie sygnały nie dotarły też do naszej redakcji, pozostającej w kontakcie z mieszkańcami.

Wcześniej pisaliśmy o sprawie m.in. TUTAJ.

8
Skomentuj

avatar
5 Komentarzy
3 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
8 Komentarzy
IlonazaqHermenegildaSzczyrkowianinBolek Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ilona
Gość
Ilona

Mieszkańcy…mieszkałam 8 lat na granicy Buczkowic i Szczyrku….nigdzie chyba tak nie ma jak tam..od wielu lat mogła być kanalizacja…Ale po co..jedna z druga kładła się pod maszyny..bo płot uszkodzą itd…A ścieki szły do Żylicy..nocami..wężykiem..gdy juz byla kanalizacja zrobiona.. otwierali włazy..aby wody gruntowe nie szły na pola..cud że nic się nie stało…to są kilkumetrowe kanały…jeden drugiemu wilkiem..ten kto tam nie mieszkał..nic nie wie..

zaq
Gość
zaq

Poooważnie??? Urząd miasta nie wydał zgody na przewiert bo inwestor wcale nie musi mieć takiej zgody. Od kiedy UM określa technologię wykonania? Pierwsze słyszę.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Na Słowacji po wybuchu gazu zarzuty postawiono po kilku dniach. A u nas…. ciekawe czy już wykonano odkrywkę w miejscu kolizji przewiertu z gazociagiem.

Emil
Gość
Emil

W Szczyrku trzeba przyjrzeć się Dewloperom

Szczyrkowianin
Gość
Szczyrkowianin

Deweloperzy mogą robić więcej niż normalny człowiek , który buduje dla siebie…

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Jeśli burmistrz niewiele może ujawnić i nie słyszał – po co ta wypowiedź. Trzeba poczekać na komisję i może burmistrz wie kiedy rozstrzygnięcie.

Bolek
Gość
Bolek

Nie pisz nie śmieć.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Nie czytaj i nie odnoś się.