Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Komunikacja publiczna po nowemu

Fot. Marcin Płużek

Od 1 stycznia Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przejmie od Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego funkcję organizatora publicznego transportu zbiorowego na terenie stolicy Podbeskidzia (będzie ją sprawował w imieniu prezydenta miasta). Wszystkim co dotyczy miejskiej komunikacji (przebieg linii, częstotliwość kursowania autobusów, przystanki, bilety itp.) od tej chwili zajmować się będą drogowcy.

W związku z tym na zlecenie ratusza, MZD opracował projekt tak zwanej optymalizacji komunikacji miejskiej pod nazwą „Publiczny Transport Zbiorowy w Bielsku-Białej 2020+”.

Jest to bardzo obszerny dokument (można zapoznać się nim na stronie https://komunikacja.bielsko.pl – zakładka optymalizacja) i został podzielony na kilka obszarów. Dotyczą one proponowanych zamian układu miejskiej sieci komunikacyjnej, synchronizacji rozkładów jazdy, przebudowę pętli i przystanków autobusowych w tym także zmianę ich nazw jak również wprowadzenie nowych standardów informacji pasażerskiej czy też wprowadzenie nowych rozwiązań z zakresu inżynierii ruchu.

Przy czym niektóre z przedstawionych rozwiązań można nazwać wręcz rewolucyjnymi. W oczy rzuca się jednak to, że pomysłodawcy nowych rozwiązań, kompletnie pominęli tak potrzebną reorganizację komunikacji nocnej, która – w powszechnej opinii bielszczan – od lat kuleje.

Nie wiadomo jeszcze, co z tego, co zaproponowali drogowcy zostanie docelowo wprowadzone w życie. Teraz projekt podany będzie konsultacjom społecznym. Uwagi i wnioski dotyczące poszczególnych propozycji zmian bielszczanie mogą kierować do 15 stycznia na adres mailowy transport@mzd.bielsko.pl lub składać osobiście w biurze obsługi interesanta – Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej (ulica Grażyńskiego 10).

Ponadto przewidziano także trzy spotkanie konsultacyjne w tej sprawie. Zorganizowane zostaną w środy 18 grudnia oraz 8 i 15 stycznia od 12:00 do 14:00 w siedzibie MZD ( pokój nr 14).

9
Skomentuj

avatar
7 Komentarzy
2 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
9 Komentarzy
Anna K.ArturKarolRealnieAnia Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna K.
Gość
Anna K.

Podoba mi się przedłużenie “7” do Szyndzielni i jednoczesne umożliwienie przesiadki na “8”, ale powinny być częściej.

Artur
Gość
Artur

Co do cen biletow dlaczego tak drogo????popatrzcie jak wyglada oferta w jaworznie az sie chce jezdzic,tam sie da a tutaj nie?

Karol
Gość
Karol

Niestety to najgorsze co można zrobić. Nie wolno łączyć sprzecznych z sobą funkcji i wprowadzać konfliktu interesów do urzędów publicznych. Bardzo wiele miast tak zniszczono i zmarnowano 300 mld złotych w skali Polski w ostatnich 10 latach.

Realnie
Gość
Realnie

Tak jak w polityce, po “wyborach” z obietnic pozostanie jedynie korekta cen i zamknięcie nierentownych tras.

Ania
Gość
Ania

Jaka wypłata taka jazda

Zły
Gość
Zły

Na kursy wysłać kierowców podjeździe pół metra halulec i znowu a wszyscy latają po autobusie to do przodu to do tyłu pozdrawiam kierowców

Ania
Gość
Ania

Ciekawe jak bardzo zmienia się ceny biletow…

Pawel
Gość
Pawel

Cena biletów ma być niezmieniona przynajmniej tych jednorazowych

Zbyszek z Hulanki
Gość
Zbyszek z Hulanki

30% do góry! I pozamiatane.