Wydarzenia Cieszyn

Sześciolatek komisarzem. Cieszyńscy policjanci świętowali

21 lipca w siedzibie Starostwa Powiatu Cieszyńskiego odbyły się obchody Święta Policji cieszyńskiego garnizonu. W tym roku były one szczególne, bowiem związane z honorowym, przedterminowym awansem na stopień komisarza gościa specjalnego – Szymona Stawiarskiego. 6-letni chłopiec otrzymał akt mianowania na wyższy stopień. W uroczystej akademii uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji.

Przypomnijmy, awansowany chłopiec „pełnił” w tym roku przez jeden dzień obowiązki komendanta powiatowego, kiedy to odwiedził policjantów w siedzibie cieszyńskiej jednostki z okazji Dnia Dziecka. Choć na co dzień walczy z ciężką chorobą spowodowaną mutacją w genie BCAP31, należy dodać, że wspierany przez swoich rodziców, walczy też o swoje marzenia, a policjanci z Cieszyna starają się mu w tym pomóc.

Główną część obchodów rozpoczął komendant powiatowy policji w Cieszynie insp. Jacek Stelmach, który przywitał przybyłych gości. Szef cieszyńskiej jednostki wygłosił przemówienie, w którym podkreślał, jak ważna i odpowiedzialna jest służba dla społeczeństwa naszego powiatu. Komendant podziękował także policjantom i pracownikom cywilnym za trud, jaki wkładają w codzienną służbę.

Obchody Święta Policji połączone były z nadaniem awansów dla wyróżniających się stróżów prawa. Nowe dystynkcje otrzymało 102 funkcjonariuszy cieszyńskiej komendy. W imieniu awansowanych policjantów przemówienie wygłosił mianowany na stopień nadkomisarza Komendant Komisariatu Policji w Wiśle nadkom. Tomasz Domagała. W trakcie uroczystości komendant, dziękując za poświęcenie i zaangażowanie w wypełnianie swoich obowiązków, postanowił wyróżnić również pracowników cywilnych naszego garnizonu.

Fot. z arch.cieszyńskiej policji

google_news