Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Szkoła kolejowa w Żywcu rozpoczyna nabór. Zapisz się już dziś!

Powstała w ubiegłym roku szkoła kolejowa w Żywcu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach rozpoczyna nabór na rok szkolny 2021/2022. Młodzież chcąca w przyszłości związać swoje życie zawodowe z kolejnictwem kształci się na poziomie technikum na kierunku technik transportu kolejowego, który daje możliwości podjęcia pracy praktycznie we wszystkich sektorach branży kolejowej, od zawodów technicznych, takich jak mechanik, maszynista do obsługi klientów i logistyki, jak również na poziomie szkoły branżowej I stopnia (dawnej szkole zawodowej), na kierunku mechanik pojazdów kolejowych, kształcącym personel techniczny taboru kolejowego.

Szkoła funkcjonuje w oparciu o współpracę z czołowymi polskimi spółkami kolejowymi, tj. PKP CARGO, PKP Intercity, PKP Polskie Linie Kolejowe, POL- REGIO i Koleje Śląskie. Uczniowie profilu kolejowego mogą korzystać z licznych udogodnień związanych z transportem kolejowym (darmowe przejazdy na zajęcia praktyczne, itp.) oraz z fundowanego przez PKP Intercity stypendium lojalnościowego, które przy spełnieniu przez uczniów wymaganych kryteriów dają uczącym się comiesięczne stypendium (od 350 do 500 zł miesięcznie), 1% wartości przejazdów kolejowych na cały kraj na czas trwania nauki (łącznie z przejazdami dalekobieżnymi, w tym np. pociągiem ekspresowym Pendolino) oraz gwarancje pracy po zakończeniu szkoły.

Prócz wspomnianych kierunków kolejowych w szkole z powodzeniem funkcjonuje technikum informatyczne o specjalności e-sportowej (możliwość treningów z doświadczonymi graczami oraz udział w cyklicznie organizowanych turniejach e-sportowych) oraz mające wieloletnią tradycje kształcenia takie kierunki jak kucharz, fryzjer czy operator obrabiarek skrawających. Szkoła posiada doświadczoną kadrę nauczycielską i instruktorską, dobrą bazę sportową (własna, nowoczesna siłownia, ponadwymiarowe bezpłatne zajęcia na pływalni, itp.) oraz bierze czynny udział w projektach unijnych związanych z wymianą międzynarodową młodzieży (np. Erasmus).

Dodatkowe informacje na temat szkoły kolejowej oraz pozostałych kierunków można uzyskać internetowo (TUTAJ) lub telefonicznie na podane niżej adresy, jak również wziąć udział w organizowanych cyklicznie w każdy wtorek webinariach on-line dotyczących specyfiki wspomnianej szkoły kolejowej i technikum informatycznego o charakterze e-sportowym.”

Zapraszamy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
7 dni temu

To dobra wiadomość, po latach wraca slynna kolejówka, kiedyś tych absolwentów był nadmiar a dzisiaj po latach wykruszyli się i aktualnie brakuje np maszynistów w calym kraju.

WS
WS
7 dni temu
Reply to  Hermenegilda

To nie jest słynna kolejówka ,tylko rozwinięcie kursów Zakładu Doskonalenia Zawodowego z Katowic z ul.Krasińskiego. Zależeć wszystko będzie od tego jakie mają kadry wykładowe i pracownie techniczne.

Hermenegilda
Hermenegilda
6 dni temu
Reply to  WS

Wiesz ale i tak cieszymy się.