Bielsko-Biała E-edukacja Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Szkoła Policealna w Milówce zaprasza w swoje progi

Zostań opiekunem medycznym lub technikiem BHP!

To już trzeci rok, gdy w Szkole Policealnej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych imienia Marii Konopnickiej w Milówce prowadzony będzie kierunek: Opiekun medyczny. Placówka ma także do zaoferowania naukę o kierunku: Technik BHP.

Dyrektor szkoły Cecylia Dunat mówi, że w starzejącym się społeczeństwie opiekun medyczny to coraz bardziej pożądany zawód, bo osoba o takich uprawnieniach w sposób profesjonalny pomaga chorym i niesamodzielnym zaspokoić ich podstawowe potrzeby życiowe. Rozpoznaje i rozwiązuje problemy opiekuńcze osoby chorej i niesamodzielnej w różnym stopniu zaawansowania choroby i w różnym wieku. Co więcej, asystuje szpitalnemu personelowi medycznemu podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, pomaga i jednocześnie wspiera osobę chorą i niesamodzielną – tłumaczy dyrektor Dunat.

Do nauki w Szkole Policealnej o kierunku Opiekun medyczny, mogą przystąpić osoby pełnoletnie, nawet bez matury ale ze średnim wykształceniem. Nauka trwa dwa semestry i kończy się egzaminem, a co niezwykle istotne, kształcenie jest bezpłatne. Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym w soboty i niedziele, co drugi weekend. Absolwent uzyskuje kwalifikacje w zawodzie opiekuna medycznego: świadczenie usług opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej.
– Opiekun medyczny to zawód zaufania publicznego i dlatego niezbędne są tutaj kompetencje personalne i społeczne. Musi on posiadać bardzo dobre zdolności komunikacyjne, umiejętność pracy w zespole oraz empatię potrzebną w kontaktach z ludźmi. Ponosi również odpowiedzialność za skutki swych działań. Kierunek w naszej szkole prowadzony jest od września 2017 roku. Co roku kończy go około 20 osób. Z informacji, jakie posiadamy, wielu absolwentów znalazło już zatrudnienie w tym zawodzie, pracując między innymi w Szpitalu Powiatowym w Żywcu – dodaje dyrektor Dunat.
Jak pokazują dwa ostatnie lata, kierunek cieszy się sporym zainteresowaniem, a placówka cały czas stara się o doposażenie w sprzęt, aby przygotowanie przyszłych opiekunów medycznych było jak najbardziej profesjonalne.

Warto dodać, że Szkoła Policealna przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych imienia Marii Konopnickiej w Milówce prowadzi również kierunek: Technik BHP. Tu nauka trwa 3 semestry i uzyskuje się kwalifikację zarządzanie bezpieczeństwem w środowisku pracy. Kształcenie również jest bezpłatne i odbywa się w systemie zaocznym w soboty i niedziele, co drugi weekend. Absolwent ma możliwość podjęcia pracy w firmach liczących powyżej pięciu osób lub może prowadzić samodzielnie działalność gospodarczą. Po ukończeniu szkoły będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: oceniania stopnia zagrożeń i ryzyka zawodowego powodowanego przez czynniki chemiczne, fizyczne i biologiczne występujące w środowisku pracy; rozwiązywania bieżących problemów technicznych i organizacyjnych związanych z bezpieczeństwem i ergonomią w skali zakładu pracy i w odniesieniu do stanowisk pracy; współuczestniczenia w ustalaniu okoliczności, przyczyn wypadków i chorób zawodowych oraz organizowania i prowadzenia szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych imienia Marii Konopnickiej w Milówce
Ul. Dworcowa 17
Tel. 33 863 75 55
[email protected]
www.zsoitmilowka.pl

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ania
ania
2 lat temu

Ja w Cosinusie uczyłam się na kierunku kosmetologia ale bardzo się zawiodłam poziomiem nauczania oraz tym jak wyglądało zajęcia więc przeniosłam się do Studium Pracowników Medycznych i Społecznych na opiekuna medycznego. Była to bardzo dobra decyzja 🙂

Olga
Olga
2 lat temu

O, to ciekawe! Ja też skończyłam Studium Pracowników Medycznych i Społecznych i efekt był niezwykle zadowalający! Tzn. miałam naprawdę super zajęcia, za które nie musiałam płacić, do tego ekstra interesujących wykładowców. No i było nastawienie na praktykę, praktykę i jeszcze raz praktykę.

Pamela
Pamela
3 lat temu

Ja ukończyłam kierunek na Studium Pracowników Medycznych i Społecznych i same zajęcia wspominam bardzo, ale to bardzo pozytywnie. Dużo praktycznej wiedzy, fajne godziny odbywania się zajęć no i w weekendy! Ja pracowałam, więc to było dla mnie mega ważne.