E-edukacja Cieszyn

Wypoczynek pod kontrolą

Fot. KPP Cieszyn

Policjanci, razem ze strażakami oraz pracownikami sanepidu kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Mundurowi wykorzystują każdą okazję, aby mówić o bezpieczeństwie nad wodą, cyberprzemocy, szkodliwości zażywania dopalaczy oraz promują akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Policjanci wspólnie z innymi służbami od początku wakacji odwiedzili już wiele grup, w tym harcerzy wypoczywających w Ustroniu szkoląc w zakresie bezpieczeństwa blisko 300 osób. W trosce o najmłodszych wczasowiczów w trakcie spotkań sprawdzane są warunki w jakich dzieci przebywają, czy są bezpieczne i zgodne z obowiązującymi przepisami.

– Podczas spotkań na obozach i koloniach rozdają ulotki z najważniejszymi informacjami dotyczącymi nielegalnych i trujących substancji, dodatkowo informują, gdzie można szukać pomocy w trudnych sytuacjach. W trakcie rozmowy z dziećmi i młodzieżą, policjanci mówią również o zasadach bezpiecznych zachowań, sposobach unikania zagrożeń i konsekwencjach prawnych niewłaściwych i nieodpowiedzialnych czynów – informuje Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments