Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Szkolny rok świra. O czym piszemy w nowej KRONICE?

Już jest – nowe wydanie Kroniki Beskidzkiej. W tym numerze między innymi:

NIE BĘDĘ SIĘ PODLIZYWAŁA TYM, KTÓRZY NISZCZĄ POLSKĘ
Grażyna Staniszewska z tytułem Zasłużonej dla Miasta Bielska-Białej. Ale jednomyślności nie było. W klubie PiS rekomendację, by wstrzymać się od głosu, wydał partyjny szef okręgu. Wątpliwości miał też Roman Matyja z prezydenckiego klubu radnych.

MĘŻCZYŹNI PŁACZĄ W UKRYCIU – DEPRESJA TO CIĄGLE TEMAT TABU
Ze zdrowiem psychicznym Polaków jest źle. Coraz więcej osób ma problemy, choć nie zawsze się do nich przyznaje. A męska depresja to już w ogóle temat tabu.

JAK MAŁA RYBKA WIELKI KONFLIKT WYWOŁAŁA
Rozgorzał ostry spór o przyszłość amatorskiego wędkarstwa. Z jednej strony stoi Polski Związek Wędkarski (PZW), największe stowarzyszenie w kraju zrzeszające około 600 tysięcy członków, z drugiej – Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Jedna z bitew tej wojny toczy się na Podbeskidziu.

SZKOLNY ROK ŚWIRA. WSZYSTKIE LĘKI NAUCZYCIELI
Trudno z uśmiechem wykonywać swoją robotę, kiedy jest się twarzą czegoś, z czym się nie zgadza. Zapowiada się koszmarny rok – mówi dosadnie bielska nauczycielka. Optymizmu w szkołach nie widać.

KOSZMAREK NA TRZECH LIPKACH. KTO I PO CO TO POSTAWIŁ?
Na Trzech Lipkach oddano do użytku… No właśnie, co? – Estetyczne miejsce do wypoczynku i edukacji ekologicznej – zachwalają miejscy urzędnicy. Mieszkańcy jednak nie podzielają tego zachwytu.

CO SIĘ STAŁO Z MOJĄ KLASĄ?
Jakie mają plany? Co robią dziś? Zostaną czy wyemigrują? Naukowcy badają poglądy, postawy i plany młodych, ja zrobiłem to bezpośrednio. Spytałem ludzi z mojej byłej klasy. (str. 8 + foto)

PARK ZA RATUSZEM PO NOWEMU. REWOLUCJI NIE MA
Po rewitalizacji oddano do użytku park za bielskim ratuszem. Przez ostatnie sześć miesięcy na jego terenie prowadzone były prace modernizacyjne. Ich koszt wyniósł blisko 3 mln zł. (str. 9 + foto)

Ponadto, jak zawsze, mnóstwo lokalnych wiadomości, także z Małopolski i Żywiecczyzny. Zapraszamy do lektury. E-wydanie na www.prasabeskidzka.pl

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
Karol
1 rok temu

Kronika ,były organ Komitetu Wojewódzkiego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i wszystko jasne

niesamowite
niesamowite
1 rok temu
Reply to  Karol

To i Głos Ziemi Cieszyńskiej musisz omijać z daleka, tam się przerażą.

BB
BB
1 rok temu

Kronika? Dziękuję ,nie kupuję

bida, nz gazetę nie starcza
bida, nz gazetę nie starcza
1 rok temu
Reply to  BB

Widzisz co to inflacja narobiła…